ورزشی

کریم بنزما چگونه دهان منتقدان را بست؟

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1727690/29

زمان: 15:56  
1399/10/06

بازدید: 6,782

جدایی رونالدو خوش یمن بود

کریم بنزما همراه با سرخیو راموس و لوکا مودریچ، کاپیتان و لیدر رئال مادرید است. نقش او پس از جدایی رونالدو جدی تر شد و به خوبی هم جواب داد.

به گزارش “آلانه”، کریم بنزما پس از جدایی کریستیانو رونالدو پوست انداخت و از قالب مهاجمی که بیشتر به فکر گل سازی است خارج شد. ستاره فرانسوی که یکی از سوژه های انتقادی همیشگی هواداران و بعضا رسانه ها بود، حالا تبدیل به یکی از محبوب ترین بازیکنان رئال شده و تصور غیبت او در خط حمله رئال غیرممکن است.

 

 

 

 

کریم از زمانی که رونالدو راهی یوونتوس شد، مسئولیت بزرگی را روی دوش گرفت و توانسته با گل هایش رئال مادرید را همچنان یکی از مدعیان قهرمانی لالیگا و اروپا نگاه دارد. این در شرایطی رخ داده که باشگاه هیچ مهاجمی به جای رونالدو جذب نکرد.

 

رونالدو تابستان 2018 رئال را ترک کرد و کریم در اولین فصل غیبت رونالدو توانست 30 گل بزند. فصل گذشته کریم 27 گل برای رئال زد و تا به اینجای فصل نیز توانسته 12 گل به ثمر برساند و هنوز بیش از نیمی از فصل نیز باقیمانده است.

 

 

 

 

مجموع گل های کریم پس از جدایی رونالدو به 69 رسیده و او تنها یک گل تا عدد 70 فاصله دارد. بنزما اگر همه پنالتی های رئال را پس از جدایی رونالدو می زد، آمار گلزنی اش به مراتب بالاتر بود اما این وظیفه به سرخیو راموس واگذار شده است.

 

 

 

 

کریم در سه فصل اول حضورش در رئال بین سال های 2009 تا 2012 توانست 67 گل بزند. بین سال های 2012 تا 2015 زننده 66 گل بود و بین 2015 تا 2018 یعنی سالی که رونالدو از رئال رفت نیز 59 گل زد.

در واقع او در دو سال و نیم اخیر از تمام دوره های سه ساله قبل از جدایی رونالدو بیشتر گلزنی کرده است. کریم فصل جاری در 18 بازی توانسته 12 گل بزند یعنی 0.6 گل در هر بازی. در شش برد متوالی اخیر رئال هم نقش بنزما غیر قابل انکار بوده است؛ شش بازی و شش گل.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا