ورزشی

هافبک سابق پرسپولیس در نوبت صعود به لیگ برتر

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1727453/1

زمان: 11:27  
1399/10/05

بازدید: 11,902

ربیعی، خطیبی و حسینی در لیگ برتر

فصل پیش محمد ربیعی، رسول خطیبی، مجتبی حسینی و محسن عاشوری با ارائه فوتبالی مبتنی بر بازی ترکیبی و استفاده از تکنیک بازیکنان خود ارائه دادند.

به گزارش آلانه ، شاید تا همین چند سال پیش هم خیلی ها معتقد بودند برای موفقیت درلیگ یک باید فوتبال ” بزن زیرش” بازی کرد.فوتبالی که ازقدیم و ندیم به فوتبال ” علی اصغری” معروف بوده اما درچند سال اخیرمعادلات کمی تا قسمتی به هم خورده و تیم هایی با مربیانی موفق بوده اند که به جای ” بزن زیرش” پاسکاری های متوالی، بردن با برنامه توپ به جناحین و باز کردن کناره ها از طریق پاس های ترکیبی و سانتر و ریختن توپ به محوطه جریمه حریف و در نهایت گل زدن را انتخاب کرده اند که یک روش حتی مدرن محسوب شود.

به عبارت بهترمربیان موفق سه، چهارسال اخیر لیگ دسته اول به فوتبال مالکانه و روی زمین علاقه نشان داده و توانسته اند برفرضیه اشتباه موفقیت فوتبال ” علی اصغری” دراین رقابت ها خط بطلان بکشند.
فصل گذشته محمد ربیعی، رسول خطیبی، مجتبی حسینی و محسن عاشوری به ترتیب درتیم های مس رفسنجان، آلومینیوم اراک، مس کرمان و خوشه طلایی ساوه با ارائه فوتبالی مبتنی بر بازی ترکیبی و استفاده از تکنیک بازیکنان خود ارائه دادند و موفق هم ظاهرشدند.

مس رفسنجان ( با 67 امتیاز)، آلومینیوم اراک ( با 63 امتیاز و تفاضل گل بهتر)، آلومینیوم اراک ( با 63 امتیاز) و خوشه طلایی ساوه ( با 59) امتیاز رتبه های اول تا چهارم مسابقات لیگ دسته اول فصل گذشته را به خود اختصاص دادند.  البته فراموش نباید کرد تیم گمنام خوشه طلایی ساوه پس ازصعود ازلیگ دسته دوم به لیگ دسته اول توسط خود محسن عاشوری درکنارنتیجه گیری بازی هایی جذاب و شناوری ارائه داد.

جالب آن که ازمیان این مربیان، محمد ربیعی و رسول خطیبی همراه با مس رفسنجان و آلومینیوم اراک به لیگ برتر صعود کرده و مشغول به کارهستند.

همچنین مجتبی حسینی نیز هم اکنون سرمربی نفت مسجد سلیمان است و نتایج خوب و قابل قبولی ازجمله متوقف کردن پرسپولیس و شکست دادن سپاهان اصفهان کسب کرده است.

به نظر می رسد این مرتبه نوبتی هم باشد نوبت ” محسن عاشوری” است. بازیساز و مغز متفکرپرسپولیس درنیمه دوم دهه 60 که درلباس مربیگری نیز همچون دوران بازی دنبال ارائه فوتبال شناور و تماشاگرپسند است. او که درهفته دوم لیگ دسته اول هدایت بادران را برعهده گرفته از 5 بازی گذشته خود 10 امتیاز را بدست آورده و در فصل پرمدعی لیگ یک کاملا به صعود امیدوار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا