ورزشی

تعلیق 6ماهه فدراسیون ساحل عاج؛ دروگبا پیروز شد؟

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1727464/50

زمان: 12:13  
1399/10/05

بازدید: 6,683

فیفا اعلام کرد فدراسیون فوتبال ساحل عاج را به مدت شش ماه تعلیق کرده و اداره فدراسیون در این مدت در دست فیفا خواهد بود.

به گزارش “آلانه”، بعد از تنشهایی که بر سر پست ریاست فدراسیون فوتبال ساحل عاج بوجود آمد و ادعاهای ستاره سابق فوتبال این کشور دیدیه دروگبا درباره پست ریاست فدراسیون فوتبال کشورش، فیفا فدراسیون فوتبال ساحل عاج را به مدت شش ماه تعلیق کرده و در این مدت فدراسیون توسط فیفا مدیریت خواهد شد.

 

 

فیفا در بیانیه خود اعلام کرد:” فیفا تصمیم گرفت هدایت فدراسیون فوتبال ساحل عاج را به دست کمیته استانداردسازی بسپارد. اعضای این کمیته توسط فیفا و کنفدراسیون فوتبال آفریقا انتخاب خواهند شد”.

 

در ادامه بیانیه فیفا چنین آمده است:” مدیریت روزمره فعالیتهای فدراسیون فوتبال ساحل عاج توسط این کمیته انجام خواهد شد. این کمیته همچنین قوانین و قانون انتخابات فدراسیون را بررسی خواهد کرد تا از مطابقت آنها با قوانین بالادستی فیفا اطمینان حاصل کند. علت این وضعیت این بود که مسئولین فوتبال ساحل عاج در طراحی یک پروسه انتخاباتی که با قوانین مورد استفاده همه فدراسیونهای عضو فیفا هماهنگ باشد ناموفق بودند”.

 

 

مشکل به مساله انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ساحل عاج برمی گردد. انتخاباتی که دیدیه دروگبا ستاره سابق این کشور از نامزدهای آن بود. وقتی مقامات فدراسیون در ساحل عاج نامزدی دروگبا برای شرکت در انتخابات را باطل کردند او علیه این تصمیم به فیفا شکایت کرد و فیفا در ماه آگوست روند انتخابات را متوقف کرد. بعد از به نتیجه نرسیدن بحثها در درون ساحل عاج و مذاکرات با فیفا حالا فدراسیون ساحل عاج به مدت شش ماه در حالت تعلیق قرار گرفته و از این پس توسط کمیته انتخاب شده توسط فیفا اداره خواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا