سیاسی

اِعطای کمک‌های بیشتر دولت به مراکز خیریه مسیحی

پنل اس ام اس هیرو

اعطای کمک‌های بیشتر دولت به مراکز خیریه مسیحیبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، علی ربیعی سخنگوی دولت امروز جمعه در حاشیه برنامه دیدار خود با ارامنه که به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) در مرکز سالمندان «ساهاکیان» در منطقه ۷ تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من در این مرکز که کار خیریه و خدمات‌دهی به ارامنه تهران را به عهده دارد و به روش‌های مختلف از نظر معیشتی به افراد نیازمند کمک می‌کند، حاضر شدم.

وی با تبریک میلاد حضرت مسیح به هموطنان مسیحی، افزود: کشور ما از جهات مختلف بی‌نظیر است. در شهرهایی، چون تبریز، ارومیه و اصفهان، خیابان‌هایی داریم که ساکنان آن هموطنان مسیحی و ارامنه هستند. در خیابان‌های شهر‌های مختلف ایران کلیسا، کنیسه و حتی مرکز عبادت زرتشتیان داریم. شهر‌ها و محله‌های ما سرشار از همزیستی اقوام و مذاهب است و در روز‌های سخت در ایران بزرگ، همه در کنار هم قرار گرفته‌ایم و خواهیم گرفت.

ربیعی با اشاره به میلاد حضرت مسیح (ع) خاطرنشان کرد: الگوی در کنار هم بودن در چنین روز‌ها و مناسب‌هایی بیشتر تجلی پیدا می‌کند، ما در عید‌ها و جشن‌های مختلف در کنار هم هستیم. در دنیایی که با گزینه‌های جنگ، خشونت و افراطی‌گری مواجه هستیم، جهان به الگوی همزیستی که ما داریم نیاز دارد.


بیشتر بخوانید

از تبریک سال نوی میلادی به مسیحیان تا اجازه برگزاری مناسک دینی به گروگان‌های آمریکایی


سخنگوی دولت با بیان اینکه مدارا، همزیستی و احترام به هم از خصوصیات و نقاط قوت جامعه ایرانی است، اضافه کرد: همه ادیان در ایران از شرایط برابر از نظر احترام برخوردارند.

ربیعی خاطر نشان کرد: ما برای کمک گرفتن از ظرفیت اجتماعی تشکل‌های دینی و خیریه‌ها و رفع بخشی از مشکلات معیشتی و اجتماعی، آن‌ها را باید قوی کنیم.

وی با اشاره به مرکز سالمندان چیلویان، گفت: این مرکز، قبلا مدرسه بوده و امروز به محل و آسایشگاهی برای نگهداری سالمندان تبدیل شده است، باید کمک کنیم که مراکز خاص و بیشتری برای نگهداری از سالمندان ارامنه داشته باشیم.

ربیعی اطهار کرد: از طریق وزارت کشور، شهرداری‌ها و سازمان برنامه و بودجه کمک خواهیم کرد که نیازمندی‌های مراکز خیریه ارامنه رفع شود، به خصوص مراکز نگهداری افراد سالمند هموطنان مسیحی که عمدتا از ارامنه هستند.

وی افزود: بیشتر مراکز و سازمان‌های خیریه ارامنه نیز مثل دیگر سازمان‌های خیریه از طریق سازمان بهزیستی یارانه‌ها و خدمات خود را دریافت می‌کنند، ولی مرکزی که اکنون در آن هستیم هنوز نتوانسته کمک هزینه بگیرد؛ ما باید برای بازسازی این مرکز، اقداماتی انجام دهیم.

سخنگوی دولت گفت: با مسئولان این مجموعه مشورت می‌کنیم و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا پس از صحبت با رییس جمهوری کمک و مساعدت بیشتری انجام پذیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا