ورزشی

تصمیم انقلابی مهدوی‌کیا برای فتح فوتبال ایران

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، به نظر می‌رسد مهدی مهدوی‌کیا قصد ندارد ستاره هایی که پرورش داده را به این سادگی ها در اختیار تیم های بزرگ فوتبال ایران قرار دهد. او که ابتدا آکادمی کیا را به عنوان یک مجموعه برای پرورش بازیکنان در رده‌های پایه ایجاد کرده بود، حالا تصمیم انقلابی خود را عملی کرده و به صورت رسمی وارد رده بزرگسالان شده است.

 

پیش‌تر اعلام شد که آکادمی کیا قصد دارد با خرید امتیاز یک تیم بابلی رسما در لیگ دسته سوم حضور پیدا کند و حالا این تصمیم عملی شده و در قرعه کشی لیگ سه، نام تیم مهدی مهدوی کیا هم دیده می‌شود؛ تیمی که قصد دارد با بازیکنان رده نوجوانان و جوانان به مصاف بزرگسالان فوتبال ایران برود.

 

آکادمی کیا پیش‌تر در فروردین ۱۳۹۴ آغاز به کار کرد و در این مدت به استعدادیابی عادلانه و منصفانه و ایجاد فضایی حرفه ای و سالم شهره بوده است. آن ها در رده زیر ۱۸ سال عمده فعالیت های خود را داشتند و حالا ۱۲ سهمیه در تیم ملی نوجوانان دارند و البته به گفته مهدی مهدوی کیا، «بیشترشان به تیم ملی بزرگسالان ایران» می‌رسند.

 

 

 

 

 

 

برنامه اسطوره فوتبال ایران برای تیمش این است که مثل نمونه های خارجی نظیر هوفنهایم و لایپزیش از لیگ دسته سوم به لیگ برتر برسد. او ادعا می‌کند که تیمش در پنج سال دوم، به سطح اول فوتبال ایران خواهد رسید و در واقع از نظر او، یکی از سهمیه های لیگ بیست و پنجم در اختیار تیم آکادمی کیا خواهد بود؛ تیمی که آن زمان نسل اولش حداکثر ۲۷ ساله خواهند بود و نسل جدید ۱۵-۱۶ ساله نیز این چنین انگیزه بیشتری برای حضور در این آکادمی پیدا خواهند کرد.

 

این یک خبر بسیار خوب برای فوتبال ایران و البته خبری نه چندان مطلوب برای مدیران دیگر باشگاه هاست. برخی از آن ها در همین مدت نیز سعی داشتند تا نظر بازیکنان ۱۷-۱۸ ساله آکادمی کیا را برای جدایی از این تیم و حضور در تیم های مشهور فوتبال ایران جلب کنند اما حالا با آغاز کار فعالیت تیم بزرگسالان کیا، خرید بازیکنان این تیم نیز بسیار سخت خواهد بود.

 

 

 

 

 

آن ها در گروه سوم لیگ سه با تیم های کانیاو‌شنو اشنویه، کاویان نقده، نیکان مهر تهران، نفت ایرانیان، عقاب تبربز، ستارگان آژند آذربایجان، شهدای گروس بیجار، خورشید مهر قروه، جام جم بیله سوار و گرین کشاورز نهاوند هم‌گروه خواهند بود و با بازیکنان بسیار جوان به مصاف این تیم ها می‌روند و البته باید دید که چه سرنوشتی را در فصل جاری برای خود رقم خواهند زد.

 

کیا برای صعود به لیگ برتر تا پنج سال آینده، دو سال فرصت درجا زدن در لیگ های سه، دو یا آزادگان را خواهد داشت و باتوجه به سن و سال بازیکنان این تیم، هیچ بعید نیست که چنین اتفاقی رخ دهد. همچنین به خصوص در لیگ دسته اول کار به شکلی نیست که تنها با برنامه ریزی، صعود انجام شود و احتمال هر اتفاقی هست.

 

 

 

 

ورود آکادمی کیا به رده بزرگسالان فضای فوتبال ایران را هم تحت تاثیر قرار داده و همه منتظرند تا نتیجه کار مهدی مهدوی کیا را تماشا کنند؛ آن ها در گام نخست باید نمایندگان اشنویه، نقده، تبریز، بیله سوار و نهاوند را پشت سر بگذارند و بعد نوبت به ارائه خود به فوتبال ایران هم خواهد رسید؛ ما منتظر آن روز خواهیم بود، روزی که یک قطب جدید در لیگ برتر آغاز به کار کند، قطبی که پشتیبان جدی در رده پایه خواهد داشت و قدرت های فوتبال ایران را به چالش خواهد کشید. چالشی که در سال های اخیر تیم های پایه درگیر آن بوده‌ و به اقتدار کیا در قهرمانی عادت کرده‌اند، شاید هم برنامه پنج ساله سوم مهدوی کیا، انتقال این اقتدار در لیگ برتر باشد. البته با این فرض که آکادمی کیا یک سرمایه برای فوتبال ایران است، باید از هرگونه رویا پردازی درباره این تیم جلوگیری کرد تا به کار واقعی آن آسیبی وارد نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا