ورزشی

چیدمان های داوری صدای مربیان را در آورد

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1727193/39

زمان: 20:48  
1399/10/03

بازدید: 3,024

چیدمان ترکیب داوران قضاوت کننده در لیگ برتر صدای مربیان را در آورده است.

به گزارش “آلانه”، در هفته های گذشته لیگ برتر شاهد افزایش اعتراض های سرمربیان تیم ها داوری مسابقات بوده ایم. اگرچه اعتراض به داوران در فوتبال ایران به یک مساله اپیدمی تبدیل شده اما داوران نیز در مسابقات اشتباهات زیادی داشته اند که روی نتیجه بازی ها نیز تاثیر گذاشته است.

یکی از مسائلی که باعث شده کیفیت قضاوت های لیگ برتر پایین بیاید انتخاب داوران جوان و کم تجربه برای مسابقات حساس است. اینکه دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال بخواهد با جوانگرایی و میدان دادن به داوران کم تجربه آنها را برای سال های بعد آماده کند، اتفاق خوبی است اما به نظر می رسد این موضوع به طرز درست و برنامه ریزی شده پیش نمی رود.

در شروع رقابت های هفته هشتم لیگ برتر تاکنون 3 مسابقه برگزار شده که در هر 3 دیدار شاهد اعتراض های شدیدی به قضاوت داوران بودیم. موضوع اصلی در این خصوص قضاوت داوران و کمک داور هایی بوده که تجربه زیادی ندارند و همین مساله باعث شده تا اشتباهات زیادی را از آنها شاهد باشیم. اگرچه داور بازی روز گذشته مس رفسنجان و سپاهان مهدی مرجان زاده بود که چند سالی است در بازی های لیگ برتر قضاوت می کند و حالا یکی از باتجربه ها محسوب می شود.

با این حال دو بازی امروز جنجال های زیادی داشت و کار تا جایی پیش رفت که مهدی رحمتی سرمربی تیم شهرخودرو نیز به این مساله سخت واکنش نشان داد: « ما موش آزمایشگاهی نیستیم که هر داوری در اولین قضاوت هایش، بازی شهرخودرو را داوری کند.آنها آزمون و خطای داورهایشان را بر روی ما تست می کنند. انتخاب داورها به ما ربطی ندارد. می توانید آمار بگیرید که در این چند وقت اخیر چند داور را برای تیم ها انتخاب کرده اند. نمی خواهم در مورد اتفاقات و اشتباهات داوری صحبت کنم فقط مجددا می گویم که ما موش آزمایشگاهی نیستیم و همین جمله کفایت می کند.»

به نظر می رسد با توجه به شرایطی که فوتبال ایران دارد، دپارتمان داوری باید در چیدمان های خود دقت بیشتری به خرج بدهد. وقتی داوران باتجربه تر فوتبال حضور دارند و می توانند در لیگ برتر قضاوت های کم نقص تری را به نمایش بگذارند، حداقل برای بازی های بزرگ و حساس شاید بهتر باشد آنها حضور پیدا کنند و جوانگرایی های مورد نظر در بازی هایی که حساسیت کمتری دارد اجرا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا