سیاسی

لزوم اعمال تغییرات اساسی در بودجه ۱۴۰۰ به نفع معیشت مردم

پنل اس ام اس هیرو

قالیباف در اولین نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مطرح کرد؛

لزوم اعمال تغییرات اساسی در بودجه ۱۴۰۰ به نفع معیشت مردمبه گزارش خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی باشگاه  خبرنگاران  جوان؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر امروز چهارشنبه در اولین جلسه کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ حضور یافته بود تاکید کرد: امیدوارم با تلاش اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و دیگر کمیسیون ها، گزارش بودجه سال آینده به صحن علنی ارائه شود و ما بتوانیم یک گام جدی و اساسی برای رفع مشکلات اقتصادی در این شرایط سخت کشور برداریم.

وی تاکید کرد: لایحه بودجه تقدیمی دولت به مجلس دارای اشکالات جدی و اساسی است، به ویژه آنکه بودجه را به صورت انبساطی دیده شده که باعث تورم و گرانی می‌شود. همچنین بر مبنای این بودجه انبساطی هزینه زیادی هم در نظر گرفته شده است. البته برخی هزینه‌ها مانند حقوق را باید حفظ کرد به گونه‌ای که افزایش لازم را داشته باشد، چون یکی از اهداف اساسی ما در مجلس توجه جدی به معیشت مردم و قدرت خرید توسط اقشار مختلف است.

قالیباف گفت: همچنین یکی دیگر از اشکالات جدی بودجه سال آینده، ارقامی است که برای صادرات نفت و درآمد‌های نفتی توسط دولت در نظر گرفته شده که به نظر می‌رسد، تحقق آن یا سخت است یا امکان پذیر نیست و لذا می‌تواند باعث کسری بودجه شدید و تورم شود که در این شرایط اقتصادی، فشار مضاعف به مردم خواهد بود و ما در مجلس باید جلوی فشار تورمی بر مردم را با اصلاح بودجه بگیریم.


بیشتر بخوانید

دستور کار هفته آینده کمیسیون تلفیق بودجه


رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان ضمن تاکید بر اینکه ویژگی‌های تغییرات اساسی در بودجه سال آینده باید در کمیسیون تلفیق مشخص شود، اظهار کرد: باید میزان درآمد‌ها و هزینه‌ها و همچنین مسائل و محور‌های اصلی مدنظر نمایندگان برای این تغییرات در بودجه در کوتاه‌ترین زمان بررسی و تعیین شود.

وی خطاب به اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ تاکید کرد: شما از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده روز‌های پرکاری را در دو نوبت صبح و بعدازظهر دارید و پیشنهاد می‌کنم رأی گیری درباره کلیات این بودجه را به جای روز یکشنبه در روز سه شنبه انجام دهید و طی این چند روز پیشنهادات نمایندگان و دولت را به خوبی شنیده، بررسی و سپس درباره کلیات رأی گیری کنید.

قالیباف تاکید کرد: هر جلسه‌ای را که ضرورت حضور من در آن وجود داشته باشد، حاضر خواهم شد، به ویژه اگر بحث اصلاح ساختار بودجه در میان باشد تا بتوانیم اصلاحات اساسی مورد نیاز در ساختار بودجه به نفع معیشت مردم انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اولویت کنونی مجلس بررسی بودجه ۱۴۰۰ است و بر این اساس ما هم در صحن علنی و هم در کمیسیون تلفیق بودجه، زمان کافی برای بررسی آن اختصاص خواهیم داد تا بودجه سال آینده با دقت کامل بررسی و به نحوی که به شرایط اقتصادی کشور و معیشت مردم کمک کند، تصویب شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا