سیاسی

ردپایی از کرونای انگلیسی در کشور ندیده‌ایم/ هر موردی که پیدا شد به مردم اطلاع می‌دهیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: آمار کرونا و مرگ‌ومر‌ها بسیار پایین‌تر از قبل شده و مناطق قرمز در کشور که ۱۶۰ نقطه بود، حذف و به رنگ نارنجی و زرد تبدیل گشت.

او افزود: این مهم حاصل همدلی و همکاری مردم و دستگاه‌ها اعم از وزارت کشور و سایر دستگا‌های درون دولت مانند وزارتخانه‌های راه، ارتباطات، ارشاد و همچنین نیروی انتظامی، نیرو‌های مسلح، بسیج و هلال احمر است.

وزیر بهداشت در ادامه درباره ویروس جدید کرونا که در انگلیس کشف شده است، تصریح کرد: به مردم عزیزمان می‌گویم به محض اطلاع از این ویروس که البته انگلیسی‌ها با سختی و با تأخیر دو ماهه آن را به دنیا اعلام کردند، ولی ما بلافاصله پرواز‌ها از ایران به مقصد انگلیس و پرواز‌های از مبدأ انگلیس به کشورمان را لغو و ممنوع کردیم. هم‌چنین مسافرینی که به واسطه سایر ایرلاین‌ها از انگلیس آمدند، رصد می‌شوند و مسافرین کشور‌های اروپایی علاوه بر این که می‌بایست برگه تست منفی کرونا همراه داشته باشند، از آن‌ها آزمایش هم گرفته می‌شود.


بیشتر بخوانید


نمکی در پایان اظهار کرد: لیست مسافرانی که در دو-سه هفته اخیر وارد کشور شدند را داریم و ورود و آنها به کشور را رصد می‌کنیم؛ تاکنون ردپایی از ویروس انگلیسی در کشور ندیده‌ایم و به هر موردی که برسیم، به اطلاع مردم خواهیم داد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا