ورزشی

صحبت‌های تند نماینده زنوزی علیه منصوریان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، شب گذشته فوتبال برتر محل طرح صحبت های جنجالی از سوی علیرضا منصوریان سرمربی سابق تیم تراکتور بود. حالا در کمتر از ۲۴ ساعت پس از این صحبت ها، مسئولان باشگاه تراکتور علاوه بر صدور یک بیانیه علیه فوتبال برتر، یک مصاحبه تند نیز در رادیو انجام داده‌اند.

 

بهداد بیات در ابتدای صحبت هایش با رادیو ورزش گفت: ایشان حتماً باید در محاکم قضایی این ادعاها را اثبات کنند که چه کسی وی را تهدید کرده است. این موضوع، موضوعِ ساده ای نیست و وقتی فردی در رسانه ملی چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند، قطعاً باید به اندازه کافی اسناد داشته باشد تا بتواند این ادعاها را ثابت کند.

 

* چند ساعت تلاش کردیم با میثاقی صحبت کنیم
برای آقای میثاقی و تهیه کننده برنامه فوتبال برتر تاسف می‌خورم، چون آنها ابتدایی‌ترین موضوع یک برنامه را نمی‌توانند رعایت کنند. امکان ندارد وقتی در رسانه ملی راجع‌ به یک شخص یا یک مجموعه صحبت می‌شود، بدون اینکه طرف مقابل بتواند از خودش دفاع کند، تریبون بالای یک ساعت در اختیار مقابل قرار بگیرد. ما اطلاع داشتیم که ایشان می‌خواهد در برنامه فوتبال برتر صحبت کند و از حدود ساعت 21 تلاش کردیم با آقای میثاقی تماس بگیریم. 

 

* بالای دو ساعت وقت به ما بدهید
ما توقع داشتیم که در برنامه دیشب صحبت کنیم و وقتی من هم نام این افراد را می‌برم، طبیعی است که آنها هم می‌توانند از خودشان دفاع کنند. بر اساس ماده 30 اساسنامه سازمان صداوسیما، طرف مقابل می‌تواند از خودش دفاع کند و اگر این امکان فراهم نشود، باید دو برابر زمانی که طرف اول صحبت می‌کند، فرصت در اختیار طرف دوم هم قرار بگیرد. اگر هفته آینده بالای دو ساعت وقت در اختیار باشگاه تراکتور قرار بگیرد، یعنی دوستان اصل بی‌طرفی را رعایت می‌کنند، اما اگر این‌طور نشود، مشخص می‌شود که برنامه فوتبال برتر خطی عمل می‌کند.

 

* مگر می‌توانید برای باشگاه تصمیم بگیرید؟
ایشان تمام این مواردی که مطرح کردند را باید اثبات کنند. صحبت‌های شب گذشته آقای منصوریان کاملاً ضدونقیض بود. ایشان در ابتدا گفتند که «من را بدون اطلاع برکنار کردند»، اما شما با آقای نصیرزاده دو بار جلسه داشتید و دیشب هم این موضوع را تایید کردید. شما گفتید آقای نصیرزاده گفته «می‌خواهیم شما را برکنار کنیم» و شما گفتید «اصلاً»! مگر شما می‌توانید تصمیم بگیرید که برکنارتان بکنند یا خیر.

 

* نفر سوم، منظورتان آقای نبی است؟
دو ساعت با شما به صورت محترمانه جلسه برگزار شده است. به هر دلیلی، تصمیم بر قطع همکاری با شما گرفته شد، اما شما نمی‌توانید بگویید که برکنارتان بکنند یا خیر. البته من احساس می‌کنم آقای منصوریان کامل صحبت نمی‌کند. ایشان از حضور نفر سوم بین خود و آقای زنوزی صحبت می‌کند که من نمی‌دانم منظورشان چه کسی است. اگر منظورشان آقای محمدمهدی نبی است، خیلی با صراحت بگوید. من شنیدم که آقای نبی ایشان را به آقای زنوزی سفارش و حضورش در تراکتور را ضمانت کرده بود.

 

* زنوزی وقت کار در فدراسیون را ندارد
اگر بحث حضور آقای زنوزی در فدراسیون فوتبال مطرح است، اول اینکه ایشان وقت این کار را ندارد، اما کاش آقای زنوزی رئیس فدراسیون می‌شد تا برای فوتبال ایران درآمدزایی بکند. ایشان هیچ وقت به فکر جیب خودش نیست.

 

* از قلب آمریکا آدیداس را خریدیم
روزی که از تراکتور برکنار می‌شدید، ادعا کردید که «خط قرمز نظام هستید»؛ این حرف‌ها دیگر چیست؟ شما باید پاسخگو باشید. منصوریان درباره برند لباس‌های تیم صحبت کرده که اتفاقاً تمام مدارک مربوط به ترخیص لباس های آدیداس از گمرک موجود است. یک سال آقای زنوزی شعار «حمایت از کالای ایرانی» را بر روی پیراهن بازیکنان‌ حک کردند. ما با این کار نشان دادیم هیچ کدام از تحریم‌ها کارساز نیست، چون از قلب آمریکا بهترین لباس ها را با کمترین هزینه خریداری کردیم.

 

* ۱۰ هزار نفر برای آقای زنوزی کار می‌کنند
شما در مقابل فردی از بیزینس صحبت می‌کنید که بالای 10 هزار نفر برایش کار می‌کنند و شما نمی‌توانید به ایشان درس بدهید. قطعاً «دو دو تا، چهارتای» ایشان به شکلی بوده که برند آدیداس را خیلی بهتر دانسته است. شما باید تمامی این تهمت‌هایی که زدید را اثبات کنید.

 

* نتیجه نگرفتید و برکنار شدید
بخش عمده ای از مسائلی که آقای منصوریان گفته اند به خود ایشان برمی‌گردد. لیست بازیکنانی که ایشان می‌خواستند، از افرادی مانند سید جلال حسینی و محمد نادری تشکیل می‌شد که اینها قرار بود با هماهنگی آقای منصوریان به تراکتور بیایند که نیامدند. شما سه کاپیتان تیم ملی را در این تیم داشتید. با قیمت این بازیکنانی که جذب شده، می‌توانستیم بازیکنان خیلی بهتری جذب کنیم. اینها بهانه است؛ شما نتیجه نگرفتید و برکنار شدید.

 

* شما فقط ادعای حرفه ای گری دارید 
تراکتور همیشه باید برای قهرمانی بجنگد و نمی‌توان از این تیم انتظار کسب نتایج معمولی داشت. به هر دلیلی، بعد از پنج هفته همکاری دو طرف قطع شده است، اما اینکه تهدید کنید حرفه‌ای نیست. آقای منصوریان! شما ادعای فوتبال حرفه‌ای دارید. شما بهتر از این امکانات تاکنون ندیده بودید. کدام باشگاه چنین امکاناتی دارد؟ بهتر است خیلی راحت بگوییم نتوانستید نتایج مدنظر باشگاه را کسب کنیم و برکنار شدیم. امیدوارم انسان‌ها همان‌طور که ادعا می‌کنند، در رفتارشان هم حرفه‌ای باشند، فرافکنی نکنند و به حرف‌های خودشان پایبند باشند.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا