ورزشی

دایی: فوتبال ایران مدیون موفقیت پرسپولیس است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، پرسپولیس پس از اینکه برای دومین بار طی 3 سال گذشته در فینال لیگ قهرمانان آسیا حاضر شد، نتوانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند ولی رسیدن این تیم به بازی پایانی، باعث شد جامعه فوتبال از تلاش های این تیم و کادرفنی تمام ایرانی اش تشکر کند.

علی دایی سرمربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس نیز در گفتگویی که با رسانه رسمی این باشگاه داشت، حضور سرخپوشان در بازی فینال را یک کار بزرگی می داند. دایی در این خصوص گفت:  حضور پرسپولیس در فینال آسیا کار بزرگی بود که هیچ تیمی در ایران نمی‌توانست انجام بدهد.

او ادامه داد: دو بار راهیابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا، در طول سه ‌فصل، کاری نیست که هر تیمی در آسیا از عهده آن بربیاید. پرسپولیس کار خیلی بزرگی انجام داده است، به ‌خصوص که راهیابی به فینال، در این دوره با کادرفنی کاملا ایرانی انجام شد. یحیی و همکارانش از این جهت نیز کار خیلی بزرگی انجام داده‌اند.

دایی در ادامه صحبت هایش معتقد است که فوتبال ایران مدیون این موفقیتی است که یحیی گل محمدی توانسته با همکاران ایرانی اش به دست بیاورد. موفقیتی که در میان کوه عظیمی از مشکلات به دست آمد.

آقای گل فوتبال جهان می گوید: من به مسائل دیگری که مطرح می‌ شود کاری ندارم. فوتبال ایران مدیون موفقیت بزرگی است که پرسپولیس آن را صورت داد و یحیی گل ‌محمدی، همکارانش و بازیکنان تیم آن را به انجام رساندند. هیچ چیز نباید باعث نادیده گرفتن این حقیقت بشود. همین که تیم پرسپولیس با تمام مشکلاتی که داشت موفق به انجام کاری شد که خیلی‌ها در شرایط بهتر از عهده انجام آن برنمی‌ آیند اثبات می‌کند، پرسپولیس، یحیی و مجموعه تحت هدایتش چه کار بزرگی صورت داده‌اند.

علی دایی معتقد است که پرسپولیس می تواند این راهی که در پیش گرفته است را با موفقیت ادامه دهد ولی آنها برای رسیدن به قله های پیروزی باید برنامه ریزی درستی انجام دهند و در این راه، به مسائل غیرمفید فکر نکنند.

او می گوید: به طور حتم، پرسپولیس با همین شرایط کنونی می‌تواند در ادامه راه خود، موفق عمل کند. یحیی گل‌محمدی، کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس فقط باید به راهی که پیشِ‌ روی خودشان دارند فکر کنند و تمام تمرکزشان روی تحقق اهداف و برنامه‌ ریزی‌هایی باشد که برای خود طراحی کرده‌ اند. قطعا مسایل زیادی مطرح خواهد شد ولی اصلا نباید کاری به صحبت‌های غیرمفید داشته باشند. حتی نباید به آن فکر کنند.

دایی به عدم حضور هواداران در ورزشگاه ها نیز اشاره کرد و می گوید حتی با وجود شیوع ویروس کرونا و عدم امکان حضور تماشاگران در استادیوم ها، طرفداران پرسپولیس می توانند حامی تیمشان باشند تا سرخپوشان به پنجمین قهرمانی خود در لیگ برتر دست پیدا کنند.
شهریار فوتبال ایران در پایان خاطر نشان کرد: من یقین دارم حتی در این شرایط که هواداران قادر به حضور در ورزشگاه و حمایت از این طریق نیستند، پرسپولیس می‌تواند با دعا و پشتیبانی آن‌ها در دیگر فضاها، برای پنجمین قهرمانی پیاپی خود تلاش کند و این مهم کار بزرگی است که هیچ تیمی در ایران قادر به انجام آن نبوده است. از آن کارهایی است که پرسپولیس می‌تواند انجامش بدهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا