سیاسی

توسعه زیرساخت‌های گردشگری مازندران متناسب با جمعیت گردشگران این استان ضروری است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران، این استان را استانی راهبردی و پراهمیت برشمرد و گفت: استان مازندران با برخورداری از ظرفیت‌ها و مزیت‌های متعدد نظیر دریا و نزدیکی با پایتخت، شایسته پیشرفت و توسعه در زمینه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اشتیاق و علاقه مردم کشور برای سفر و گردشگری به استان‌های شمالی کشور، ضرورت تلاش برای تکمیل و توسعه زیرساخت‌های گردشگری این استان‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید تلاش کنیم با کمک بخش خصوصی زیرساخت‌های گردشگری استان مازندران را متناسب با جمعیت مسافران و گردشگران ورودی به این استان ارتقاء دهیم.

جهانگیری از دریا به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان مازندران یاد کرد و اظهار داشت: اقتصاد دریامحور فقط منحصر به ماهیگیری و شیلات نیست بلکه ده‌ها رشته صنعتی با محوریت دریا وجود دارد که می‌تواند در استان‌های ساحلی فعال شود و زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی را فراهم آورد.

وی ادامه داد: در سواحل جنوبی کشور نیز از ظرفیت دریا آنطور که باید استفاده نشده است، در حالی که سواحل مکران می‌تواند به کانون توسعه تبدیل شود. البته این دولت برای توسعه سواحل جنوبی کشور، طرح جامع توسعه سواحل مکران را تهیه کرده و در حال اجرای آن است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بدلیل محدودیت‌های بودجه، توسعه متکی به بودجه دولت زمان‌بر خواهد بود، بر ضرورت رفع موانع حضور و فعالیت بخش خصوصی در استان‌های شمالی کشور تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی، بانکها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های سرمایه گذاری و نهاد‌هایی نظیر ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ظرفیت‌های بزرگی هستند که اگر شرایط فعالیت آن‌ها در استان‌های شمالی کشور تسهیل شود، بیش از گذشته نسبت به سرمایه گذاری در این استان‌ها تمایل پیدا خواهند کرد.

جهانگیری با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی مبنی بر وجود مشکل آب شرب در برخی شهر‌های استان، تصریح کرد: تامین آب بخصوص در شهر‌های پرجمعیت موضوعی بسیار مهم است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد و حتما این موضوع در دستور کار دولت خواهد بود.

وی اضافه کرد: دولت برای فاضلاب شهر‌های استان مازندران و نیز مدیریت پسماند در این شهر‌ها برنامه ریزی کرده است و این موضوعات را پیگیری خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به سخنان نمایندگان استان مازندران در خصوص تالاب میانکاله، گفت: تالاب میانکاله سرمایه‌ای ملی و پراهمیت برای کشور است که حتما باید احیاء شود و امیدوارم با مشارکت و همکاری استان‌های مازندران و گلستان شاهد احیاء و حل مسائل میانکاله باشیم.

جهانگیری با تاکید بر اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید نسبت به تکمیل آزادراه تهران-شمال، خاطرنشان کرد: دولت سرمایه گذاری و وقت ویژه‌ای برای تکمیل این پروژه مهم گذاشته و خوشبختانه برخی قطعات آن افتتاح شده است که امیدوارم شاهد تکمیل و اتمام هرچه سریعتر این آزادراه پراهمیت باشیم.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار مازندران و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی نیز گزارشی از وضعیت استان ارائه کردند و به طرح پیشنهادات خود برای ارتقاء جایگاه استان و حل مسائلی همچون مشکل آب شرب، فاضلاب استان و مدیریت پسماند، احیاء تالاب میانکاله و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان پرداختند.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا