سیاسی

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید پاسخگوی درز اطلاعات هسته‌ای ایران باشد

پنل اس ام اس هیرو

قائم مقام معاون بین الملل حزب موتلفه در دیدار کنسول سفارت کره:

آزانس انرژی اتمی پاسخگوی درز اطلاعات هسته ای ایران باشدبه گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، مهدی تهرانی قائم مقام معاونت بین الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار کیم چول کنسول سیاسی سفارت کره در ایران با اشاره به شهادت شهید فخری زاده، اظهار داشت: اعتقاد ما این است که همیشه ترور شخصیت‌ها و شهادت دانشمندان و بزرگان ما بر خلاف نیتی که غرب از این موضوع داشته مسیر رشد بیشتری را باز می‌کند، یعنی نه تنها موجب توقف حرکت ما نمی‌شود، بلکه باعث شکوفایی هم می‌شود و به اصطلاح خون این شهیدان باعث ایجاد یک برکت جدید می‌شود که تا سال‌های سال حتی ثمره اش از تلاش‌هایی که خود آن شهید در دوران زندگیش انجام می‌داده بیشتر و بالاتر خواهد بود.

وی افزود: نکته دیگر این است که این سخیف‌ترین نوع حرکت کشور‌های استعماری است. در رابطه با یک کشوری که با توان علمی خودش به نیرومندی و توانی رسیده و اکتشافی انجام داده چقدر باید پلیدی وجود داشته باشد که آن دانشمند را مورد هدف قرار دهند یعنی موضوعات سیاسی را بیاورند در سطح ترور کسانی که کار علمی، تحقیقاتی، لابراتواری و آزمایشگاهی انجام می‌دهند، آن‌ها را شناسایی کنند و شهید نمایند.

قائم مقام معاونت بین الملل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: این نشان می‌دهد که چقدر غرب و کشور‌های غربی غیر قابل اعتماد هستند که حتی نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی اعلام کرده که اطلاعاتی که ما در اختیار آژانس قرار می‌دهیم از آژانس درز می‌کند.

تهرانی تصریح کرد: قبل از این که حتی اعضای شورای حکام گزارشات را مطالعه کنند، نامه‌ها سر از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در می‌آورد یعنی این سیستم چقدر غیر قابل اعتماد است و کشور‌های دنیا چطور می‌توانند خود را تحت این نظارت قرار دهند و اطلاعات دانشمندان خود را بدهند و دانشمندان ایشان دچار ترور شوند و اطلاعات ایشان هم در اختیار کشور‌های غربی و سرویس‌های امنیتی کشور‌های غربی قرار گیرد. این دیگر چه ارزشی برای نظامات بین الملل و قواعد حاکم بر دنیا باقی می‌گذارد وقتی اطلاعاتی که قرار است محرمانه باقی بماند از آنجا درز پیدا کند.

در این دیدار آقای کیم چول کنسول سیاسی سفارت کره در ایران نیز طی سخنانی ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری زاده با انتقاد از درز اطلاعات هسته‌ای برخی کشور‌ها از آژانس انرژی هسته‌ای، گفت: ما نیز در گذشته با چنین موضوعی برخود داشتیم در دهه ۹۰ که با آژانس درگیر مساله هسته‌ای در شبه جزیره کره بودیم تاکید کرده بودیم که گزارشاتی که به سازمان ارائه میشود در آنجا بصورت محرمانه بماند و سازمان در این اقبال مسئولیت دارد.

وی ادامه داد:، اما متاسفانه گزارش‌های ارسالی به سازمان در اختیار آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های گروه ۱۰ قرار داده می‌شود تا علیه ما اقداماتی همچون ترور شهید فخری زاده را انجام دهند.

کنسول سیاسی سفارت کره در ایران تصریح کرد: بار‌ها با آژانس مکاتباتی انجام شده و به آن‌ها تاکید کردیم که اگر ترور دانشمندان هسته‌ای ما ادامه یابد، قطعا از سازمان خارج خواهیم شد، زیرا معتقدیم امنیت و منافع هر کشور که بر اساس منشور سازمان ملل باید تحقیق و تضمین شود؛ چول به تصویب لغو تحریم‌ها از سوی مجلس ایران اشاره کرد و گفت: طرحی که اخیرا از سوی مجلس ایران مورد تصویب قرار گرفت را اقدامی مثبت و حق طلبانه دولت ایران حساب می‌کنم و دولت ما نیز همیشه از اقدامات و سیاست‌های ایران حمایت می‌کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا