فناوری

پهپاد جنگی بوئینگ با موفقیت روی باند فرودگاه آزمایش شد

پنل اس ام اس هیرو

پهپاد جنگی Loyal Wingman بوئینگ اولین آزمایش تاکسی با سرعت بالا را با موفقیت پشت سر گذاشت. این آزمایش توسط بوئینگ و نیروی هوایی استرالیا در منطقه‌ای نامعلوم در استرالیا به منظور اطمینان از عملکرد صحیح سیستم‌ها در سرعت‌های بالا انجام شد.

Loyal Wingman حدوداً دو ماه قبل آزمایش تاکسی با سرعت پایین را با موفقیت پشت سر گذاشت. این پهپاد در آزمایش سرعت پایین به نهایت سرعت ۲۶ کیلومتر بر ساعت رسید و بلافاصله متوقف شد تا از عملکرد صحیح سیستم‌های مختلف از جمله سیستم هدایت‌پذیری، ترمزها و کنترل کننده‌های موتور اطمینان حاصل شود.

بوئینگ سپس عملکرد Loyal Wingman در حرکت با سرعت متوسط را آزمایش کرد و حالا نوبت به آزمایش با سرعت بالا رسیده است. بوئینگ از فاش کردن حداکثر سرعتی که این پهپاد در آخرین آزمایش به آن دست یافته خودداری کرد. آزمایش‌ها فعلاً متوقف شده اند اما قرار است آزمایش نهایی پیش از اولین پرواز پهپاد در سال ۲۰۲۱ انجام شود.

بوئینگ می‌گوید نسخه نهایی Loyal Wingman در نقش یک «هم تیمی» با جت‌های جنگنده و پهپادهای دیگر همکاری می‌کند. شعاع حرکتی آن ۳ هزار و ۷۰۴ کیلومتر و عملکردش مشابه یک جت جنگنده سنتی اعلام شده است. این پهپاد که ۱۱.۷ متر طول دارد به طیف متنوعی از جنگ افزارهای الکترونیکی و موشک‌ها مجهز می‌شود.

بوئینگ اواسط اردیبهشت ماه امسال نمونه اولیه Loyal Wingman را به نیروی هوایی استرالیا تحویل داد. نخست وزیر استرالیا گفت که این پهپاد در آینده از جنگنده‌های گرانقیمت F-35 و خلبانان آن‌ها مراقبت خواهد کرد و تولید آن به اشتغال‌زایی و پشتیبانی از مشاغل برای عبور از بحران کرونا کمک می‌کند. دولت استرالیا ۴۰ میلیون دلار برای توسعه این پهپاد سرمایه گذاری کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا