سیاسی

از نقش آفرینی جامعه روحانیت مبارز حمایت می‌کنیم

پنل اس ام اس هیرو

از نقش آفرینی جامعه روحانیت مبارز حمایت می‌کنیمبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمد ناظمی اردکانی عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مدیران امروز دوشنبه در نشست خبری با موضوع ویژگی‌های رئیس و کابینه دولت سیزدهم در جهت تشکیل دولت مردمی و تحول‌گرا که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری تلاش دارد تا وحدت و همگرایی را در جامعه اسلامی تحقق بخشد چرا که پیروزی را در وحدت می‌بیند و با خط و مشی روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حرکت می‌کند.

این فعال سیاسی یادآور شد: جبهه پیروان خط امام (ره) در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با جمعیت نیرو‌های انقلاب همراهی داشت و سبد واحد رای تامین شد و همه جریان‌های اصولگرا آرا خود را به این سبد ریختند و در انتخابات مجلس یازدهم هم با شورای ائتلاف همکاری کرد.

ناظمی اردکانی افزود: جامعه روحانیت مبارز در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ میزبان جریانات سیاسی اصولگرا است و به دنبال این است تا همه جریان‌های اصولگرا را با خود همراه کند. جبهه پیروان خط امام و رهبری هم این تصمیم را پذیرفته و با جامعه روحانیت همراهی می‌کند.

عضو جبهه پیروان خط امام در تبیین ویژگی‌های مطلوب رئیس دولت سیزدهم گفت: رییس دولت آینده باید کلان نگر، دارای گفتمان و برنامه راهبردی باشد و یک تیم کارآمد و منسجم وی را همراهی کند.

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران افزود: رییس دولت آینده باید نسبت به محیط داخلی و بین المللی صاحب تحلیل بوده و فرصت‌ها و تهدید‌ها را بشناسد و برای برون رفت از وضعیت‌ها، راهبرد مشخصی داشته باشد.

وزیر پیشین تعاون تصریح کرد: رییس دولت آینده باید جوان گرا و معتقد به ظرفیت‌های کشور باشد و به اصل «ما می‌توانیم» معتقد باشد همچنین تصمیم گیری‌های خود را با شجاعت انجام دهد و در عین حال زندگی ساده و بی‌آلایش داشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا با شمردن ویژگی‌های دولت آینده، بیان داشت: اعضای دولت آینده باید در حفظ ارزش‌های انقلاب مجاهدت کنند. کابینه باید منسجم عمل کند و بتواند نظارت عینی بر عملکرد‌ها داشته باشد ضمن اینکه باید به نقش تشکل‌های مردمی در فرایند تصمیم سازی و اجرای برنامه‌ها معتقد باشد.

وی حذف بروکراسی در نظام اداری، ترجیح منافع ملی بر منافع جناحی و توان برخورد با سوء استفاده‌های مالی را از دیگر ویژگی‌های دولت آینده ذکر کرد و گفت: رییس دولت آینده باید پاسخگوی همه تصمیمات خودباشد، ضعف‌های خود را بپذیرد و شفافیت را در دستور کار قرار دهد.

ناظمی اردکانی اضافه کرد: اگر بخواهیم در کشور فساد و رانت نباشد باید شفاف سازی در جامعه نهادینه شود. موضوع فساد، رانت و اختلاف طبقاتی از مشکلات امروز جامعه اسلامی است که دولت آینده باید به آن توجه کند. شفافیت تنها راهبردی است که می‌تواند ما را از این مهلکه نجات دهد.

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران و عضو جبهه پیروان خط امام با بیان اینکه دولت آینده باید روحیه مبارزه با فساد داشته باشد، گفت: فساد صرفا با برداشتن پرچم مبارزه، ریشه کن نمی‌شود. همچنین قانون‌مداری از دیگر ویژگی‌های دولت آینده است.

ناظمی اردکانی در ویژگی عام تیم دولت آینده بیان داشت: این تیم باید دین مدار و مردم دار باشند و روحیه انقلابی و جهادی داشته باشند. افرادی دانا، تحصیلکرده و دارای قدرت تحلیل و روحیه استکبار ستیز و سلطه ناپذیر باشد. واقع نگر و آرمان خواه و معتقد به کار جمعی باشند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا