سیاسی

نباید به تعریف و تمجید زبانی از پرستاران اکتفا کنیم

پنل اس ام اس هیرو

پرستاران سلامتی و جان خود را فدای دیگران می کنندبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در ارتباط تصویری با پرستاران بیمارستان‌های ارتش که با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریاداردوم مداح معاون بهداشت و درمان آجا و دیگر مسئولین و بمناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار برگزار شد، ضمن تبریک میلاد این بزرگ بانوی اسلام و روز پرستار با ادای احترام به شهدای سلامت و خانواده‌های محترم آن‌ها گفت: هر انسانی برای ادامه زندگی خود راه و شغلی را انتخاب می‌کند که درآمد کسب کند و زندگی مناسبی داشته باشد که این اقدام، محترم هم هست، اما بعضی‌ها انتخابی متفاوت دارند.

وی افزود: نظامی‌ها از این دسته‌اند، جان خود را به میدان می‌آورند تا مردم امنیت داشته باشد، جامعه پزشکی و به ویژه پرستاران نیز از این دسته‌اند، آسایش و سلامتی خود را فدای سلامتی دیگران می‌کنند، همه برای آسایش، راحتی و سلامتی خود و خانواده‌شان تلاش می‌کنند، در حالیکه پرستاران آسایش، راحتی، سلامتی و جان خود را فدای دیگران می‌کنند، این یک خط برجسته از زندگی افراد خاص است.


بیشتر بخوانید

کادر درمانی در ۱۰ ماه گذشته به اندازه ۱۰ سال کار کردند


فرمانده کل ارتش خطاب به پرستاران بیمارستان‌های ارتش ادامه داد: شما پرستاران نظامی و یا نظامیان پرستار هستید. راهی که انتخاب کرده اید و در آن استقامت می‌ورزید یک انتخاب ممتاز است، نه انتخاب این راه در اراده هر کسی هست و نه کار کردن در این راه از دست هر کسی بر می‌آید.

امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: این که روز ولادت اسوه صبر و استقامت، حضرت زینب (س) را به عنوان روز پرستار نام نهاده‌اند به دلیل برجسته‌ترین صفت یک پرستار یعنی صبوری است؛ صبوری در سختی و مداومت کار، صبوری در مواجهه با همراهان بیمار و صبوری در پذیرش خطرات ویژه کار در محیط بیمارستانی.

وی اظهار داشت: البته ما هم نباید به تعریف و تمجید زبانی و کلامی از پرستاران اکتفا کنیم، بلکه باید برای رساندن جامعه پرستاران و پیراپزشکان به شأن معنوی و مادی آن‌ها تلاش و پیگیری کنیم و این کار را می‌کنیم.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه پرستاران باید دانش پرستاری و مهارت پرستاری را روزبه‌روز ارتقا بدهند، گفت: انتظار دارم جامعه پزشکی ارتش به ویژه پرستاران و پیراپزشکان، در سطح کشور برای همه الگو باشند، اخلاق خوش با بیمار و حفظ کرامت بیماران را رعایت کنند، همانطور که تاکنون هم بوده اند؛ هر چند خودشان هزار درد و غصه در دل دارند.

وی خطاب به مدیران پرستاری نیز گفت: شما هم باید با مدیریت خوب بهره‌وری حرفه‌ای را ارتقا دهید.

در پایان، امیر سرلشکر موسوی به نمایندگی از جامعه پرستاری و پیراپزشکی ارتش، با اهدای لوح تقدیر به خانم اشرف قمچیلی مدیر پرستاری و پیراپزشکی آجا، از زحمات و تلاش‌های ارزشمند آن‌ها تقدیر کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا