فناوری

صرافی کوین‌بیس عرضه اولیه می‌شود؛ یک نقطه عطف در صنعت رمزارز

پنل اس ام اس هیرو

«کوین بیس»، بزرگترین صرافی رمرزارز ایالات متحده درخواست خود برای عرضه اولیه سهام در بورس را ثبت کرده است.

همزمان با اوج گرفتن بازار رمرزارز و عبور بیت کوین از قیمت ۲۴ هزار دلار کمپانی «کوین‌بیس» که در کنار «بایننس» از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا به شمار می‌روند درخواست خود برای عرضه اولیه سهام را ثبت کرده که احتمالا اوایل سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت.

هنوز مشخص نیست کوین‌بیس دقیقا به چه صورتی این مسیر را می‌کند چرا که در پست کوتاه منتشر شده در سایت آنها به صورت روشن به عرضه مسقیم یا عرضه اولیه سنتی اشاره نشده اما اکثر شرکت‌های فناوری این اواخر روش عرضه اولیه را برگزیده‌اند و احتمالا کوین‌بیس نیز همین روش را در پی‌ می‌گیرد.

داد‌های «کرانچ‌بیس» حاکی از این است که کوین‌بیس در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در مجوع طی سری‌های D و E حدود ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و شرکت‌های «تایگر گلوبال»، «اندرسن هورویتز» و «DFJ» از سرمایه‌گذاران اصلی این شرکت هستند.

میزان درآمدزایی یا سودآوری این صرافی دیجیتال طی سال‌های گذشته هنوز مشخص نشده اما خبرهای زیادی مبنی بر رشد چشمگیر آنها منتشر شده است. با توجه به این نکته تخمین اینکه ارزش‌گذاری عمومی کوین‌بین در مقایسه با ارزش خصوصی ۸ میلیارد دلاری آنها چه وضعتی دارد دشوار است.

هرچند با توجه به وضعیت کنونی بازار رمزارز علاقه عمومی به آنها به شکل چشمگیری بیشتر شده و کارشناسان آینده روشنی را برای آن متصور هستند اما کوین‌بین در سال ۲۰۲۰ با تلاطم‌هایی نیز همراه بوده که از این می توان به ترک شرکت توسط تعداد زیادی از کارکنان آنها اشاره کرد.

پیش از کوین‌بیس  تعداد قابل توجهی از شرکت‌های فناوری از جمله «Affirm» و «Roblox» نیز مسیر عرضه اولیه سهام را در پیش گرفته بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا