ورزشی

بررسی ۲ صحنه جنجالیِ ذوب- استقلال(عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تلاش استقلال و ذوب آهن در دیدار هفته هفتم که در استادیوم فولادشهر برگزار شد، با تساوی بدون گل به پایان رسید تا ذوبی ها موفق شوند نخستین کلین شیت خود در لیگ بیستم را به ثبت برسانند.

در این بازی که با قضاوت مرتضی منصوریان برگزار شد، کادرفنی و نیمکت دو تیم روی دو صحنه به شدت معترض بودند. صحنه نخست در نیمه اول و در دقیقه 30 درون محوطه جریمه آبی پوشان رخ داد و صحنه دوم نیز در دقیقه 41 و پشت محوطه جریمه اتفاق افتاد.

اما کارشناسان داوری درخصوص این دو صحنه نظرات خود را ارائه داده اند که با یکدیگر مرور می کنیم:

 

* صحنه اول مشکوک به خطای پنالتی به سود ذوب آهن

حیدر سلیمانی: پیش‌تر قضاوت‌های خوبی از منصوریان دیده بودیم، اما او در لحظات حساس، شجاعت لازم را نداشت. در نیمه اول دو صحنه حساس داشتیم که داور مسابقه در این صحنه‌ها به خوبی قضاوت نکرد. در دقیقه 30،‌ احمد موسوی در محوطه جریمه با پای راست و دستش روی بازیکن ذوب‌آهن خطا کرد. منصوریان این صحنه را دید، اما آن را پنالتی تشخیص نداد و ضربه دروازه اعلام کرد. در این لحظه باید به سود ذوب‌آهن پنالتی اعلام می ‌شد.

 

نوید مظفری: در دقیقه ۳۰، داور باید یک پنالتی به سود ذوب‌آهن اعلام می‌کرد زیرا بازیکن استقلال با دست مهاجم حریف را هل داد.

 

نوذر رودنیل: در دقیقه ۳۱ (خطا روی جهانی) باید یک پنالتی به سود ذوب آهن اعلام می ‌شد.

 

عسگری: آن برخورد میان موسوی و میلاد جهانی فیزیکی بوده و در فوتبال طبیعی است و به هیچ وجه مدافع استقلال مرتکب پنالتی نشد.

 

 

* خطای پشت محوطه جریمه بر روی سلان مطهری

 

سعید مظفری زاده: این خطا روی بالاتنه بازیکن استقلال رخ داد و دارو مسابقه آقای منصوریان باید در این صحنه به حسینی مدافع ذوب آهن کارت قرمز مستقیم می داد.

 

حیدر سلیمانی: عبدالله حسینی در دقیقه 42، پشت محوطه جریمه روی مهاجم استقلال خطا کرد. با توجه به اینکه این صحنه موقعیت آشکار گلزنی بود و مطهری با دروازه‌بان تک به تک می‌شد، مدافع ذوب‌آهن باید کارت قرمز می‌گرفت که منصوریان به او کارت زرد داد. پس از این صحنه هم نیمکت‌نشینان استقلال مدام به منصوریان اعتراض کردند که او شجاعت لازم را نداشت و برخورد لازم انضباطی از سوی داور صورت نگرفت.

 

نوید مظفری: در دقیقه ۴۲ بازیکن ذوب‌آهن، با خطا موقعیت آشکار گل را از استقلالی‌ها گرفت که داور به درستی خطا تشخیص داد اما تصمیم او در جریمه مدافع ذوب‌آهن اشتباه بود و داور به جای اخطار باید او را اخراج می‌ کرد.

 

 

نوذر رودنیل: بازیکن ذوب آهن در دقیقه ۴۲ به دلیل خطا روی مهاجم استقلال باید از زمین مسابقه اخراج می ‌شد. اگر این خطا در محوطه جریمه رخ می ‌داد کارت زرد و اعلام پنالتی کافی بود اما به دلیل اینکه بیرون محوطه جریمه خطا اتفاق افتاده، داور باید بازیکن را اخراج می ‌کرد.

 

حسین عسگری: در آن صحنه با توجه به نوع خطا تفاوتی نداشت حرکت بیرون یا درون محوطه جریمه باشد. این خطا با دست صورت گرفت. هل دادن، گرفتن، کشیدن و هند کردن چهار خطایی هستند که با دست انجام می‌شود و اگر این خطاها سبب سلب موقعیت واضح و مسلم بازیکن حریف شود، جریمه بازیکن خطاکار فقط کارت قرمز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا