ورزشی

اسکوچیچ لوا را انتخاب کرد؛ حاج صفی نه

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، طبق معمول بعد از برگزاری مراسم جوایز The Best و انتخاب بهترین بازیکن سال توسط فیفا همه توجه‌ها به این جلب می‌شود که بهترین بازیکنان دنیا و بهترین مربیان دنیا که انتخاب بهترین بازیکن سال با رای آنها انجام می‌شود در واقع به چه کسانی رای داده اند.

 

 

بسیاری از بازیکنان در این رای‌گیری یا به هم تیمی‌های خود رای می‌دهند یا به کسانی که در گذشته سابقه بازی در کنارشان را داشته اند. اما برخی دیگر هم هستند که رای خود را برای کسانی به سبد می‌اندازند که سال درخشانی را سپری کرده اما بعید به نظر می‌رسد که در رای گیر‌ی نهایی در رده‌های بالا قرار بگیرند.

 

رابرت لواندوفسکی بهترین بازیکن سال 2020 دنیا رای اول خود را به تیاگو آلاکانتارا داده که تا چندی پیش در بایرن مونیخ هم تیمی او بوده. او دومین رای خود را به نیمار داده و رای سومش کوین دی بروین بوده است.

 

اما لیونل مسی دو رای اول خود را به دو ستاره پاری سن ژرمن داده تا بار دیگر شایعات درباره انتقال او به تیم قوت بگیرد. رای اول مسی دوست و هم تیمی سابقش نیمار و رای دوم او کیلیان امباپه است. مسی رای سوم خود را هم به نام لواندوفسکی به صندوق انداخت.

 

کریستیانو رونالدو اما رای اول خود را به لواندوفسکی داده و گزینه‌های دوم و سوم او مسی و امباپه بودند. جالب اینجا است که از بین سه نامزد اصلی کریستیانو تنها کسی است که به دو رقیب دیگرش یعنی مسی و لواندوفسکی رای داده است.

 

سرخیو راموس کاپیتان تیم ملی اسپانیا هم رای اول خود را رابرت لواندوفسکی داد و گزینه های دوم و سوم انتخابی او هم به ترتیب تیاگو آلاکانتارا و نیمار بودند.

 

هری کین کاپیتان تیم ملی انگلیس هم رابرت لواندوفسکی را به عنوان بهترین بازیکن سال 2020 برگزید و رای های بعدی او کوین دی بروین و لیونل مسی بود.

 

اما یواخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان بعد از انتخاب رابرت لواندوفسکی به عنوان بهترین بازیکن سال دو گزینه بعدی خود را کیلیان امباپه و سرخیو راموس برگزید.

 

 

از ایران هم دو نفر در این رای گیر‌ی شرکت کرده اند. احسان حاج صفی به نمایندگی از بازیکنان و دراگان اسکوچیچ به نمایندگی از مربیان در رای گیر‌ی برای انتخاب بهترین بازیکن دنیا شرکت کرده و رای داده اند.

 

احسان حاج صفی رای اول خود را به نام کریستیانو رونالدو ثبت کرده. گزینه‌های دوم و سوم او هم سرخیو راموس و کوین دی بروین بوده است.

 

اما دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی رای اول خود را به رابرت لواندوفسکی داده و انتخاب بهترین بازیکن سال او با اکثریت آرا مطابق بوده است. اسکوچیچ دو رای بعدی خود را به محمد صلاح و کوین دی بروین داده. حضور کوین دی بروین در آرای دو نماینده ایران در این رای‌گیری هم نکته جالبی است.

 

در ادامه می‌توانید فهرست کامل رای هایی که فوتبالیست‌ها و مربیان از گوشه و کنار دنیا برای انتخاب بهترین بازیکن سال داده اند را مشاهده کنید.

 

فهرست کامل آرای فوتبالیستهای دنیا برای انتخاب بهترین بازیکن سال

 

 

 

 

فهرست کامل آرای مربیان دنیا برای انتخاب بهترین بازیکن سال

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا