ورزشی

الهویی: برآیند اشتباهات داوری علیه قلعه‌نویی است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم های شهرخودرو و گل گهر در هفته هفتم رقابت های لیگ برتر فردا در سیرجان به مصاف هم می روند. سعید الهویی دستیار امیر قلعه نویی با شرکت در کنفرانس خبری قبل از این دیدار معتقد است برآیند اشتباهات داوری به ضرر تیم های امیر قلعه نویی بوده است.

سعید الهویی مربی گل گهر در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیمش در برابر شهرخودرو گفت: خدا را شکر تیم در شرایط خوبی است. دو بازی گذشته را به دو دلیل بسیار مهم از دست دادیم. دلیل اول اینکه با وجود کیفیت بسیار بالایی که تیم از خود نشان داد و موقعیت های بسیار خوبی که خلق کرد، متاسفانه بدشانس و کم دقت بودیم و نتوانستیم از موقعیت ها به اندازه کافی استفاده کنیم. ولی روند کلی تیم نشان می دهد که کیفیت بسیار فنی بالایی از خود نشان می دهد و این برای ما جای خوشحالی دارد که توانستیم در زمانی کم، گل گهر را به تیم با کیفیتی تبدیل کنیم.

او ادامه داد: دلیل دوم اشتباهات داوری بود که علیه ما اتفاق افتاد. در بازی مقابل صنعت نفت که کنترل بازی کاملا در اختیار ما بود، یک اشتباه محرز داوری باعث شد یک پنالتی به ضرر ما گرفته شود و نه تنها بازی به مساوی کشیده شد، بلکه تیم ما را از لحاظ ذهنی دچار افت کرد که این یک چیز طبیعی است.

او گفت: آقای قلعه نویی بخش فنی تیم را جلو برده اند. نتیجه و عملکرد تیم را می بینیم که یک تیم با کیفیت نسبت به سالهای قبل در اختیار داریم که جزو تیم های بالای لیگ است. اما بخشی از داستان در اختیار ایشان نیست. اشتباهات داوری و مسائلی از این دست که خارج از بخش توانایی کادرفنی است. خواهش می کنیم با دید مثبت تر به تیم ما نگاه شود. ما هیچ چیزی از داور نمی خواهیم بجز عدالت.

در مورد بازی فردا گفت: شهرخودرو تیم بسیار خوبی است. درست است که چند بازیکن را نسبت به فصل قبل از دست داده ولی بازیکنان باکیفیتی جذب کرده و شاکله و ساختار بسیار خوبی دارد. تحلیل و آنالیز خوبی از این تیم داریم و ان شالله با تدابیر تاکتیکی آقای قلعه نویی سعی می کنیم فردا 3 امتیاز را کسب کنیم.

الهویی گفت: ولی چیزی که ما را نسبت به بازی فردا نگران می کند، بحث داوری است. امیدواریم که عدالت رعایت شود. امسال ششمین سالی است که در کنار آقای قلعه نویی کار می کنم. آن چیزی که من در این 6 سال دیده ام، برآیند اشتباهات داوری همیشه به ضرر تیم های ایشان بوده است.

او گفت: به عنوان مثال، فصل گذشته در سپاهان شما فقط اشتباهات داوری به ضرر این تیم می بینید. صحنه هند پنالتی کی روش استنلی در بازی با استقلال رخ می دهد و همان صحنه بولد می شود. در همان بازی یک خطای پنالتی بر روی رضا میرزایی رخ می دهد و به آن پرداخته نمی شود. ولی برآیند داوری ها به ضرر تیم های آقای قلعه نویی است.

وی ادامه داد: در بازی با استقلال خطای دیاباته بر روی شایان مصلح به اشتباه پنالتی گرفته می شود. بازی جام حذفی نیز اشتباه موعود بنیادی فر یک پنالتی اشتباه به نفع استقلال گرفت که جریان بازی را بر می گرداند. در چنین دیدارهایی اشتباهاتی به این شکل، می تواند بازی را بچرخاند.

الهویی گفت: این اتفاقات برای ما سوال است و ما را به شک و شبهه انداخته است. از کمیته داوران یک سوال داریم. برآیند این اتفاقات به ضرر آقای قلعه نویی بوده است. ایشان در این 6 سال چهار باشگاه عوض کرده اند. اگر مشکل آقای قلعه نویی است، این یک مسئله مجزاست. چرا باید تیم ها و بازیکنان که اینجا هستند، نتیجه زحماتشان را نبینند. ما می خواهیم عدالت برقرار شود.

او گفت: ما به بخش عمده جامعه داوری اعتماد صد در صد داریم. خواهش می کنیم که با عدالت با تیم های آقای قلعه نویی برخورد شود. ان شالله که اشتباهات داوری به حداقل برسد.

مربی گل گهر در مورد کارشناسان داوری و نظرات آنها در برنامه های تلویزیونی گفت: صحنه های بسیار واضحی را با چند دوربین می بینیم. اما کارشناس داوری می گوید من چیزی نمی بینم و حق را به داور می دهم. یا نگاه این افراد، کارشناسی نیست و یا واقعیت را می پوشانند. کارشناس داوری یا باید بگوید در آن صحنه پنالتی رخ داده است یا نه. کارشناسان داوری به جای اینکه روی اشتباهات داوری سرپوش بگذارند، به آنها کمک کنند تا این اشتباهات به حداقل برسد و در لیگ برتر عدالت اجرا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا