ورزشی

پرسپولیس – اولسان؛ دعوای اصلی بر سر 8 میلیون دلار

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم کره‌ای اولسان هیوندای که روز شنبه در فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس می‌رود علاوه بر افتخار قهرمانی و فتح مهمترین جام باشگاهی آسیا و تکرار قهرمانی اش بعد از هشت سال، با توجه به بحران مالی دنیای فوتبال در نتیجه بحران کرونا به جایزه نقدی تیم قهرمان هم چشم دوخته و کسب این جایزه نقدی در شرایط فعلی می‌تواند یکی از انگیزه‌های مهم تیم کره ای در فینال باشد.

 

 

اولسان روز شنبه در قطر به مصاف پرسپولیس می‌رود. برد یا باخت در این بازی برای نماینده کره تفاوتی 2 میلیون دلاری خواهد داشت چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا به قهرمان این تورنمنت 4 میلیون دلار و به نایب قهرمان 2 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد. اولسان و پرسپولیس حالا که به فینال رسیده اند خیال شان بابت دریافت دست کم 2 میلیون دلار راحت است ولی با توجه به بحران مالی باشگاه ها در نتیجه اپیدمی کرونا هر دو تیم خواهان دست یابی به 2 میلیون دلار جایزه اضافه تیم قهرمان هستند.

 

بوسان که فصل گذشته در کی‌لیگ و در جام حذفی کره نایب قهرمان شده از انگیزه دیگری هم برخوردار است و نمی خواهد سومین نایب قهرمانی پیاپی را تجربه کند.

 

 

اگر به مشوق مالی برگردیم تنها دریافتی نقدی دو تیم اولسان و پرسپولیس به جایزه نقدی قهرمان و نایب قهرمان خلاصه نمی شود. برای مثال بوسان در مرحله گروهی رقابتها با 5 پیروزی و 1 تساوی مبلغ 310هزار دلار از کنفدراسیون آسیا دریافت کرده است. پیروزی‌های بعدی اولسان در مراحل حذفی کل مبلغ دریافتی این تیم تا این لحظه را به 560هزار دلار رسانده است. به این ترتیب اولسان هیوندای در صورت کسب عنوان نایب قهرمانی رویهم رفته 2.28 میلیون دلار از این رقابتها بدست خواهد آورد.

 

اما در صورت قهرمانی این مبلغ به مقدار قابل توجهی تفاوت خواهد داشت. از یک طرف اولسان با قهرمانی مبلغ 4.87 میلیون دلار از لیگ قهرمانان دریافت می‌کند اما از طرف دیگر با توجه به اینکه به جام باشگاه‌های جهان صعود خواهد کرد از فرصتی دیگر برای کسب جوایز نقدی بهره مند می‌شود. اگر تغییری در جوایز مالی جام باشگاه‌های جهان صورت نگیرد هر تیم به صرف شرکت در این تورنمنت 1 میلیون دلار دریافت می‌کند و در پایان رقابتها حتی اگر در رتبه آخر تورنمنت بایستد 2.5 میلیون دلار دیگر هم تصاحب خواهد کرد.

 

 

به عبارت دیگر اولسان اگر قهرمان آسیا شود و در جام باشگاه‌های جهان حتی در رتبه آخر رده بندی قرار بگیرد رویهم رفته چیزی در حدود 8.2 میلیون دلار جایزه نقدی دریافت خواهد کرد. در مقام مقایسه بد نیست اشاره شود که قهرمان جام باشگاه‌های جهان تنها به حکم قهرمانی اش جایزه‌ای 6 میلیون دلاری بدست خواهد آورد.

 

در میانه بحران مالی ناشی از کرونا این جوایز مالی برای اولسان هیوندای اهمیتی حیاتی پیدا کرده است. اولسان فصل گذشته به دلیل نایب قهرمانی در لیگ کره تنها 180 هزار دلار بدست آورده و بعد از نایب قهرمانی اش در جام حذفی این کشور هم صاحب 90هزار دلار جایزه نقدی شده است. درآمد 270هزار دلاری اولسان از فعالیت یک فصله اش در فوتبال کره را اگر با درآمد 8.2 میلیون دلاری این تیم در صورت قهرمانی در آسیا مقایسه کنید درخواهید یافت که این مشوق مالی چه انگیزه قابل توجهی در قطر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا