فناوری

مکنزی اسکات طی ۴ ماه بیش از ۴ میلیارد دلار به سازمان‌های خیریه اهدا کرده است

پنل اس ام اس هیرو

«مکنزی اسکات» همسر سابق جف بزوس که شهریورماه نامش در صدر ثروتمندترین زنان جهان درخشید، طی مدت زمان 4 ماه بیش از 4 میلیارد دلار از ثروت خود را به 384 سازمان خیریه از جمله مراکز تامین غذا برای اهدا کرد.

مجموع هدایای مالی این زن ثروتمند به رقمی برابر با 4 میلیارد و 158 میلیون و 500 هزار دلار می‌رسد که به مراکز تامین غذا، صندوق کمک‌های مالی و ارائه خدمات به اقشار نیازمند هدیه شده است.

اسکات در پست وبلاگی گفت می‌خواهد بخشی از دارایی خود را برای کمک به افرادی که درخلال همه‌گیری کرونا تحت تاثیر مشکلات مربوطه به این بیماری‌ شده‌اند اهدا کند. وی گفت:

 « زنان، شهروندان رنگین پوست و فقرا در مدت همه‌گیری کرونا درگیر مسایل اقتصادی درکنار مشکلات مرتبط با بیماری بودند. این در حالی است که بسیاری از ثروتمندان، ثروتمندتر شده‌‌اند.»

مکنزی اسکات مشخص نکرده که به کدام سازمان چقدر اهدا کرده است و تنها رقم کلی هدایای مالی وی مشخص شده است.

در سال جاری با افزایش 23 میلیارد دلاری ثروت اسکات به 60.7 میلیارد دلار رسید و باعث شد وی در رتبه هجدهمین فرد ثروتمند جهان قرار گیرد. مکنزی اسکات مالک 4 درصد سهام آمازون است و این سهام از طریق بزوس به وی رسیده است.

بعد از طلاق توافقی، یک چهارم از سهام مدیرعامل آمازون رسما به مکنزی منتقل شد و با این حساب وی از سال گذشته به دومین سهامدار بزرگ این شرکت تبدیل شد.

شهریورماه امسال ارزش دارایی‌های جف بزوس از 202 میلیارد دلار گذشت و وی به اولین فردی تبدیل شد که ثروتش از 200 میلیارد دلار بیشتر است. ارزش سهام آمازون فروردین ماه امسال به دلیل افزایش بی سابقه خریدهای اینترنتی رکورد زد و مکنزی نیز از این شرایط منتفع شد.

جف بزوس مدیرعامل آمازون نیز در فعالیت‌های خیرخواهانه حضور فعالی دارد و آبان ماه امسال در اینستاگرام از تصمیم خود برای کمک به سازمان‌های حامی محیط زیست خبر داد. وی اعلام کرد که قصد دارد از منابع مالی شخصی خود بودجه‌ای 10 میلیارد دلاری در اختیار سازمان‌های حامی محیط زیست قرار دهد تا با تغییرات اقلیمی مقابله کنند. صندوق وی در نخستین دور از کمک‌های خود حدود 800 میلیون دلار به 16 سازمان پرداخت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا