سیاسی

مجلس باید دولت را وادار به کار کردن کند

پنل اس ام اس هیرو

مجلس باید دولت را وادار به کار کردن کندبه گزارش حوزه  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست روسای مجامع نمایندگان استانی درباره مشکلات مطرح شده توسط آن‌ها گفت: مباحثی که ما دنبال می‌کنیم، بحث گروه‌های کاری با همت نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه است که باید محوریت این گروه‌های کاری با مجمع نمایندگان استان باشد و حتما این گروه‌های کاری در حوزه انتخابیه و مجمع باید یک عقبه مکانی نیز داشته باشد، چرا که می‌توان با این کار نهاد مجلس را میان مردم برده و با استفاده از ظرفیت آن مشکلات مردم را رفع کرد.

محمدباقر قالیباف تصریح کرد: ما یک گروه کار نیز در سطح ملی می‌خواهیم که اقدامات مفصلی درباره آن انجام شده است و جزئیات آن در اختیار مجامع نمایندگان استان‌ها قرار خواهد داد تا این گروه‌ها در صحن علنی مجلس به صورت موضوعی، مسائل را دنبال کنند و به صورت مستقیم مسیر آن طی شود.


بیشتر بخوانید

متن کامل طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها


وی درباره بحث آمایش سرزمینی افزود: سازمان برنامه و بودجه آمایش را انجام داده است، در حالی که اشکالاتی در آن وجود دارد، اما همین آمایش هم متاسفانه هیچ خروجی نداشته است.

وی تاکید کرد: نمایندگان باید تصمیمات خود را در مجلس انقلابی به صورت ملی و محلی توأمان اتخاذ کنند تا بتوانیم به نحو احسن از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: ما هنگام ورود به مجلس به ملت قول دادیم که تلاش خواهیم کرد تا دولت را وادار به کار کنیم و این وظیفه مجلس است. ۲ ماه اول به سازماندهی مجلس پرداختیم و از شهریورماه سال جاری توانستیم دولت را به فراخور موضوعات مختلف وادار به کار کنیم.

وی اضافه کرد: در مباحثی مانند تامین کالا‌های اساسی و حمایت معیشتی، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و موضوعاتی در مورد بازنشستگان و همچنین بیمه کردن دو ساله نزدیک به ۲ میلیون خانواری که در روستا‌ها بیمه نداشتند، از جمله طرح‌هایی بود که مجلس، دولت را وادار به کار است.

قالیباف همچنین بابیان این که درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفتگو‌های مفصلی انجام شده است اظهارکرد: باید گفت این لایحه دارای اشکالات فراوان و اساسی است. از جمله این که لایحه خلاف برنامه پنج ساله و سیاست‌های کلان است، وابستگی به نفت، هزینه‌های بالا، پایین بودن میزان تحقق درآمد‌ها و تعهدات بسیار بالا هم از دیگر اشکالات این لایحه است. البته این بودجه با تمامی اشکالات، فرصت‌های بزرگی را نیز دارد که البته با تغییر رویکرد‌ها می‌توان اتفاقات خوبی را رقم زد.

وی تاکید کرد: بنابراین باید حداقل ۲ ماه به صورت مداوم و شبانه روزی کار کرد تا اصلاحات لازم انجام شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا