سیاسی

شناسایی بیش از ۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا در قالب «طرح شهید سلیمانی»

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار «احمد ذوالقدر» فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران امروز (چهارشنبه) در مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه این سپاه که در مصلی حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، اظهار کرد: در استان تهران بیشترین حاشیه‌نشینی وجود دارد و فقر بیداد کند؛ ولی تلاش بسیجیان در فقرزدایی به گونه‌ای بوده که بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: تاکنون طی چهار مرحله کمک‌های مومنانه، تعداد ۵۳۸ هزار بسته کمک‌معیشتی و ۳۴ میلیون ماسک توزیع شده است. ما فقط در یک کارگاه سپاه روزانه ۲۱ هزار ماسک تولید می‌کنیم؛ علاوه بر این با کمک خیّرین نیز ۵۹ میلیون ماسک توزیع شده و همچنین ۴۵۸ رأس قربانی هم ذبح و بین ۱۶۱ هزار نفر از نیازمندان توزیع شده است.

فرمانده سپاه استان تهران اظهار کرد: توسط ۳۸۰ نفر از خیّرین، تبلت و گوشی هوشمند تهیه شده و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفته است؛ همچنین ۱۲۱ هزار گان پزشکی برای مراکز درمانی تهیه و توزیع شده است.

وی ادامه داد: امروز در این مرحله از توزیع کمک‌های مومنانه فقط هفت هزار بسته معیشتی یعنی‌۷۰ تن برنج تهیه شده که به موازات این کمک‌ها در نواحی بسیج سپاه استان تهران هم هر کدام ۲ هزار بسته تهیه کردند.

فرمانده سپاه استان تهران همچنین با اشاره به طرح «شهید سلیمانی» عنوان کرد: یکی‌از افتخارات بسیج، طرح شهید سلیمانی است که در این طرح بسیجیان تاکنون به ۱۶ هزار خانه برای شناسایی بیماران کرونایی و کمک به آن‌ها مراجعه کرده‌اند. علاوه بر این، پنج میلیون و ۱۸۰ لیتر هزار مواد ضدعفونی‌کننده و ۳۴ میلیون ماسک پزشکی در ۷۰ کارگاه نیز تولید و توزیع شده است که با اضافه کردن ماسک‌های اهداییِ خیّرین، تعداد ماسک‌های توزیعی به عدد ۵۹ میلیون ماسک می‌رسد.

وی اضافه کرد: با بنیاد مسکن نیز تفاهم کرده‌ایم که هزار و ۵۰۰ خانه برای محرومان بسازیم؛ همچنین برای خانواده شهدای مدافع حرم نیز ساخت ۱۵ خانه پیش‌بینی و تاکنون سه خانه تحویل داده شده است.

سردار ذوالقدر خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۳۸ قربانی هم طی این مدت توسط خیّرین ذبح شده که بین ۱۶۱ هزار نفر از نیازمندان توزیع شده است؛ همچنین ۱۲ هزار بسته دانش‌آموزی با عنوان «سلام همکلاسی» و ۳۸۰ تبلت توسط خیّرین جمع‌آوری شده و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفته است.

وی  ادامه داد: بسیجیان سپاه استان تهران در قالب طرح شهید سلیمانی به درب منازل ۱۶ هزار نفر از مردم مراجعه کردند که تست کرونای ۲ هزار و ۱۵۱ نفر از این تعداد مثبت بوده است و ما ۱۰ نفر از اطرافیان این افراد را تحت پوشش‌های مراقبتی و بهداشتی قرار می‌دهیم.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) گفت: امروز همچنین در ۱۸ ناحیه سپاه استان تهران نیز در هر ناحیه ۲ هزار بسته کمک مومنانه توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا