ورزشی

دیپلماتی دو تابعیتی که عضو هیات مدیره استقلال شد

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1725829/2

زمان: 22:24  
1399/09/26

بازدید: 6,645

آشنایی بیشتر با عضو جدید کادر مدیریتی آبی‌ها؛

حمیدرضا آصفی به عنوان عضو جدید هیات باشگاه استقلال در جلسه هیات مدیره این باشگاه عصر امروز معارفه شد.

به گزارش “آلانه” در ماه‌های اخیر و پس از برکناری احمد سعادتمند از مدیرعاملی باشگاه استقلال، او از کادر هیات مدیره این تیم هم کنار رفت تا گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره انتخاب جانشین او هم در سمت مدیرعاملی و هم در هیات مدیره مطرح شود؛ چندین گزینه ورزشی و غیر ورزشی به عنوان جانشینان احتمالی سعادتمند مطرح شدند تا این‌که عصر امروز سرانجام در جلسه هیات مدیره، حمیدرضا آصفی به عنوان عضو هیات مدیره به کادر مدیریتی آبی‌ها اضافه شد و احمد مددی که پیش از این در کسوت سرپرست مدیرعاملی کار خود را دنبال می‌کرد، رسماً حکم مدیرعاملی‌اش را دریافت کرد.

 

اما با نگاهی به سوابق عضو جدید هیات مدیره استقلال مشخص می‌شود که او زاده شهر نجف در کشور عراق است اما در مشهد بزرگ شده و در مناصب مهم سیاسی حضور داشته است؛ از معاونت رئیس کل سازمان صدا و سیمای ایران در سال‌های نخست انقلاب اسلامی تا انتخاب به عنوان سفیر ایران در آلمان، مدیرکل آمریکا و مدیرکل غرب اروپا و سفیر ایران در فرانسه. آصفی همچنین سابقه فعالیت به عنوان معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران را هم در کارنامه خود دارد.

 

نقطه ورزشی کارنامه حمیدرضا آصفی، انتخاب به عنوان مشاور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در دوره علی کفاشیان و مهدی تاج مهدی تاج بوده است؛ او حالا از امروز در یک نقش جدید و دومین تجربه فوتبالی خود باید کارش را در هیات مدیره استقلال دنبال کند و گویا قرار است در همان حوزه که تخصص بیشتری در آن دارد، یعنی در واقع نماینده باشگاه در امور بین الملل به فعالیت خود ادامه دهد.

 

باید دید عمر حضور آصفی در هیات مدیره پرتغییر و پر نوسان آبی‌ها که به ویژه در سال‌های اخیر این تغییرات شدت گرفته و عمر حضور مدیران در باشگاه استقلال نیز بسیار کوتاه شده، چقدر خواهد بود و از حضور این مدیر غیر فوتبالی باشگاه استقلال چه منفعتی را خواهد برد. به ویژه آن‌که آصفی به عنوان جایگزین احمد سعادتمندی آمده که به عنوان عضو اقتصادی هیات مدیره بود اما حالا با حضور آصفی ترکیب هیات مدیره استقلال دستخوش تغییر شده و از عبدیان و خلیل زاده می‌توان به عنوان اعضای اقتصادی این هیات مدیره نام برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا