ورزشی

بعد از پرسپولیس اوضاع هرگز عادی نشد! (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم فوتبال النصر در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی عربستان در فصل جدید، به مصاف تیم الرائد رفت و توانست به 2 گل به پیروزی برسد تا این تیم کمی از بحران فاصله بگیرد.

اما در این مسابقه عبدالرزاق حمدالله ستاره مراکشی النصر در دقیقه 31 با سلطان الغنام هم تیمی خود به شدت درگیر شد و در حالی که در این رقابت های از تکنولوژی کمک داور ویدیویی نیز استفاده می شود، اما عبدالرزاق توسط داور مسابقه جریمه نشد.

داستان از این قرار است که در دقیقه 30 مدافعین الرائد دچار اشتباه شده و توپی را در میانه میدان لو دادند. این توپ به عبدالرزاق حمدالله رسید و در حالی که ستاره النصری ها 4 بازیکن دیگر را در کنارش داشت و مدافعین الرائد تنها 3 نفر بودند، اقدام به دریبل زنی کرد.

 

تلاش حمدالله برای پشت سر گذاشتن مدافع الرائد بی نتیجه بود و او به دلیل خودخواهی یک موقعیت فوق العاده گلزنی را از النصر گرفت. سلطان الغنام که در وضعیت بهتری قرار داشت، به حمدالله معترض شد که این اعتراض الغنام، با واکنش شدید ستاره مراکشی النصر همراه شد.

این حرکت عبدالرازق حمدالله به شدت با واکنش فوتبالدوستان عربستانی در فضای مجازی همراه شد. أحمد الوادعی کارشناس داوری فوتبال عربستان در مورد این صحنه گفت: عبدالرزاق حمدالله باید خدا را شکر کند که داور به او کارت قرمز نداد.

الوادعی افزود: در این صحنه اعلام کارت قرمز برای عبدالرزاق حمدالله، بازیکن النصر به خاطر رفتار ننگینی که با هم تیمی اش سلطان الغانم انجام داد، ضروری بود. الوادعی با انتقاد از فن آوری VAR، تأکید کرد که داور مسابقه باید توسط کمک داور ویدیویی از آن حادثه مطلع می شد. صحنه ای که همه بینندگان تلویزیونی آن را تماشا می کردند.

 

همچنین عبدالعزیز المریسل مجری معروف ورزشی عربستانی نیز که از خبرنگاران نزدیک به باشگاه النصر است، با ارسال توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر، به انتقاد از حمدالله پرداخت. او نوشت: به نظر می رسد عبدالرزاق حمدالله خود را فراموش کرده و نمی داند که در یک باشگاه بزرگ به نام النصر بازی می کند.

او ادامه داد: این وضعیت نباید مورد توجه قرار گیرد، النصر بزرگتر از او و بسیاری از بازیکنان مانند او است. این شورشی آشکار است. اگر من جای روی ویتوریا سرمربی النصر بودم ، بلافاصله با پس گرفتن بازوبند کاپیتانی از حمدالله، او را تعویض می کردم.

المرسل همچنین به مدیران النصر پیامی فرستاد و گفت: قاطعیت و انضباط در این مرحله وظیفه شماست و عبدالرزاق حمدالله باید به خاطر آنچه انجام داد بدون تردید مجازات شود. دنیای عرب حمدالله را فقط از طریق النصر می شناسد.

 

نکته قابل توجه این است که روزنامه سعودی الوطن، گفته است حمدالله پس از دریافت پیشنهاد نجومی از یکی از باشگاه های حوزه خلیج فارس، در آستانه ترک النصر در نقل و انتقالات زمستانی است.

این روزنامه از این باشگاهی که در حوزه خلیج فارس حضور دارد، نامی نبرد ولی خاطرنشان کرد که این باشگاه در سپتامبر گذشته خواهان ستاره مراکشی بود، اما در آن زمان مذاکرات این تیم با حمدالله با شکست روبرو شد و آنها به مبلغ پیشنهادی خود افزودند تا بلکه حمدالله در ژانویه آینده به این تیم بپیوندد.

این روزنامه نتیجه گرفت که حمدالله به طور جدی خواهان جدایی از النصر است و این پیشنهاد در این مدت اخیر ذهن او را منحرف کرده و سطح فنی وی را در داخل مستطیل سبز تحت تأثیر قرار داده است.

 

عبدالرزاق حمدالله که پس از برگزاری بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با جدیت از قهرمانی النصر در رقابت های امسال خبر داده بود، پس از شکست در برابر پرسپولیس هنوز نتوانسته است روحیه از دست رفته خود را بازیابد و در بازی های اخیر النصر یکی از ضعیف ترین بازیکنان میدان بوده است.

حمدالله پس از شکست در برابر پرسپولیس تنها یکبار در 7 دیدار موفق به گلزنی شده است و چند بازی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد. این در حالی است که عبدالرزاق حمدالله در 11 دیدار پیش از برگزاری بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در برابر پرسپولیس، توانسته بود 15 گل برای النصر به ثمر برساند و عنوان آقای گلی لیگ حرفه ای عربستان در فصل گذشته را بدست آورد و هم اکنون نیز بهترین گلزن لیگ قهرمانان آسیاست.

به نظر می رسد شکست در برابر پرسپولیس برای النصر و حمدالله بسیار گران تمام شده است. آنها در 11 بازی متحمل 7 شکست شده اند و تنها در 3 بازی به پیروزی رسیده اند. النصر هم اکنون در رده پانزدهم جدول شانزده تیمی لیگ حرفه ای عربستان حضور دارد و حمدالله نیز هنوز نتوانسته خشم و عصبانیت پس از شکست در برابر پرسپولیس و از دست رفتن لیگ قهرمانان آسیا را خالی کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا