ورزشی

اینترمیلان 1 ناپولی 0؛ سه امتیاز با بتمن و تیرک

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، هفته دوازدهم رقابت های سری آ در شرایطی از ساعت ٢٣:١۵ دقیقه با برگزاری شش مسابقه به طور همزمان آغاز شد، که شب گذشته لاتزیو مقابل بنونتو به تساوی یک بر یک دست یافته بود و کروتونه و اودینزه هم با تساوی بدون گل به کارشان خاتمه دادند.  

سومین دیدار هفته دوازدهم پیش از برگزاری این شش مسابقه برگزار شد و یوونتوس مقابل آتالانتا به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک بر یک در روز فرصت سوزی رونالدو از روی نقطه پنالتی دست پیدا نکرد تا بانوی پیر فوتبال ایتالیا با ٢۴ امتیاز و یک بازی بسیار پایین‌تر از میلان و اینتر قرار بگیرد که ٢٧ و ٢۴ امتیاز پیش از آغاز هفته دوازدهم کسب کرده بودند.  

 

شاگردان کونته که از ناپلی‌های جنوب ایتالیا در استادیوم جوزپ مه‌آتزا میزبانی می‌کردند، در چند دقیقه ابتدایی مالکیت توپ را در اختیار داشتند، ولی این تیم لاتزیو بود که قصد طرح ریزی یک حمله جدی را داشت؛ حمله‌ای که با دخالت به موقع مدافع اینتر به جایی نرسید.  

 

مهم ترین اتفاق بازی پیش از دقیقه ٢٠ شوت خطرناک مارتینز مهاجم اینتر بود که با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه راهی اوت شد و البته چند دقیقه قبل‌تر مرتنز ستاره بلژیکی تیم فوتبال ناپولی با مصدومیتی شدید و در حالی که اشک‌هایش جاری شده بود، با کمک‌ هم تیمی‌هایش جای خود را به پتانیا داد تا گتوسو خیلی زود مجبور به انجام یک تعویض در ترکیب تیم خود شود.  

 

 

دقیقه ۶٢ شوت لورنزو از مقابل هندانوویچ زده شد و به شکل کاملا خطرناکی اینترمیلان از خطر دریافت گل اول با بی دقتی مهاجم ناپولی گریخت. 
  ناپولی چند دقیقه بعد در دقیقه ۶٨ هم در آستانه به ثمر رساندن گلی رباح ماجری توسط لورنزو اینسینیه بود ولی هندانوویچ با واکنش بسیار خوبی که داشت، مانع از این اتفاق شد. 

 

کونته که تغییرات در ترکیب تیمش را با مصدومیت بروزوویچ و تعویض این بازیکن آغاز کرده بود، در نهایت در دقیقه 72 روی خطای اوسپینا روی دارمیان وینگر راست اینتر به پنالتی دست یافت و این فرصت توسط روملو لوکالو و برخلاف جهت حرکت دروازه بان ناپولی به گل تبدیل شد. این گل در شرایطی به ثمر رسید که لورنزو اینسینیه پس از اعلام پنالتی به دلیل اعتراض تندی که داشت، با کارت قرمز داور جریمه شد و تیمش را در زمین ده نفره باقی گذاشت.

 

 

گتوسو پس از دریافت گل اول بازی، دست به تغییر دو بازیکن در ترکیب تیمش زد و متئو پالیتانو بازیکن سابق اینتر و همچنین فابین رویز را جانشین باکایوکو  و زیلینسکی کرد و در سوی مقابل کونته نیز سه دقیقه بعد اشرف حکیمی را به جای مارتینز وارد زمین کرد تا تیمش با تمرکز و فشردگی بیشتری در خط دفاعی ظاهر شود.

 

تغییرات دو مربی سبب شد تا در ادامه دقایق این مسابقه شاهد برتری کامل تیم میهمان باشیم و تیم ناپولی که  حملات پردامنه ای را ترتیب داده بود، چند مرتبه در آستانه رسیدن به گل بود ولی ضربات مهاجمین این تیم در روز خوب سمیر هندانوویچ با واکنش های این دروازه بان به تور نرسید و یکبار هم که در دقیقه 92 پتانیا که در نیمه اول جانشین مرتنز شده بود، گلر اینترمیلان را مغلوب کرد، ولی اینبار این تیرک های استادیوم سن سیرو بودند که مانع از ورود توپ به دروازه شدند تا در شبی که شاگردان گتوسو نمایش به مراتب بهتری از شاگردان کونته در میلان داشتند، از شمال ایتالیا دست خالی به جنوب بازگردند.

گتوسو برای شتاب بخشیدن به روند تهاجمی تیمش در دقیقه 84 نیز دو تعویض همزمان دیگر انجام داد و فوزی غلام و الماس جانشین ماریو روی و دمه شدند و کونته نیز برای مقابله با این تغییرات، بار دیگر تغییری در راستای تدافعی تر شدن تیمش ایجاد کرد و دی آمبروزیو را به جای اشلی یانگ به زمین فرستاد؛ تغییراتی که البته که اگر کمی برای تیم میهمان با چاشنی شانس همراه می‌شد، آنها به لیاقتشان که حداقل کسب یک امتیاز این مسابقه بود، دست پیدا می کردند.

 

اینتر اما با این پیروزی سخت و کسب سه امتیازی که با درخشش سمیر به دست آمد، توانست با تساوی 2 بر 2 میلان مقابل جنوا در بازی همزمان، 27 امتیازی شود و به یک امتیازی صدر برسد. در سوی دیگر ناپولی 23 امتیازی و در رتبه چهارم پس از تیم های شهر میلان و یوونتوس باقی ماند

 

 

آمار بازی به وضوح نشان از برتری ناپولی بر اینتر در این بازی خارج از خانه دارد ولی این اینتر بود که سه امتیاز با به اندوخته های خود اضافه کرد تا کونته با کسب این پیروزی نفس گیر به سومین مربی تاریخ باشگاه اینتر تبدیل شود که در 50 بازی ابتدایی خود به رکورد 32 برد دست پیدا می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا