سیاسی

اصلی‌ترین اشتباه ترامپ طمع بود

پنل اس ام اس هیرو

فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره اشتباهات دولت ترامپ در قبال ایران، گفت: دونالد ترامپ آمریکا را بی آبرو‌تر کرده است، اما دلیل خروج واشنگتن از برجام تنها او نبوده است، سال گذشته آقای عراقچی اظهار کردند که اگر کلینتون هم رئیس جمهور آمریکا می‌شد، او هم از برجام خارج می‌شد که این حرف درستی است.

او افزود: در حقیقت آمریکا الزام حقوقی برای اجرای کامل برجام نداشت و زمانی که ایران به تعهدات خود عمل کرد، واشنگتن از بابت تعداد سانتریفیوژ‌ها و اورانیوم غنی شده در کشورمان خاطر جمع شد، با بهانه‌ای از برجام خارج شد.

ایزدی ادامه داد: به زودی دولت بایدن در کاخ سفید بر سر کار می‌آید، اما آن‌ها برای ایران شرط گذاشتند، تفاوت ترامپ با بایدن این است که ترامپ ابتدا از توافق هسته‌ای خارج شد و سپس خواستار مذاکره شد، اما بایدن می‌گوید که برای اینکه به برجام وارد شویم باید مذاکره کنید و مذاکره یعنی در حوزه منطقه و موشکی به ما امتیاز دهید.


بیشتر بخوانید


کارشناس مسائل آمریکا تصریح کرد: ترامپ اشتباهات زیادی را در چهار سال گذشته مرتکب شد، اصلی ترین اشتباه او طمع بود، ترامپ تصور می‌کرد با خارج شدن از برجام و فشار حداکثری، می‌تواند امتیاز بیشتری از ایران بگیرد، علاوه بر این رئیس جمهور استثنایی آمریکا به دلیل نوع نگاهی که به نظام بین المللی داشت، آمریکا را منزوی کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا