ورزشی

یحیی برای اولسان تله گذاری می‌کند؟

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1725513/47

زمان: 11:41  
1399/09/25

بازدید: 25,276

تیم فوتبال اولسان در بازی های اخیر خود مالکیت توپ بالایی داشته و احتمالا در بازی با پرسپولیس هم به دنبال حفظ توپ خواهد بود.

به گزارش آلانه، تقابل تیم یحیی گل‌محمدی با شاگردان کیم دو هون، تقابل دو سبک بازی نسبتا مشابه است. تیم کره ای در لیگ قهرمانان آسیا میانگین ۵۷٪ مالکیت توپ را به ثبت رسانده و پرسپولیس نیز نوع بازی اش فوتبالی مالکانه است که دستکم در لیگ برتر ایران به خوبی اجرا شده است.

 

اولسانی ها به حدی روی حفظ توپ تمرکز دارند که حتی در دیدار با ویسل کوبه نیز توانستند آمار ۶۱.۳٪ به ۳۸.۷٪ را ثبت کنند. البته زدن گل اول توسط تیم ژاپنی نیز در رقم خوردن این آمار شگفت انگیز اثرگذار بود.

 

اما احتمال دارد یحیی گل‌محمدی برای این بازی استراتژی دیگری را اتخاذ کند. ممکن است همچون بازی با النصر او توپ را به حریف بدهد و با استفاده از ضد حملات آتشین، خط دفاعی آسیب پذیر اولسان را هدف بگیرد.

 

شب گذشته در برنامه فوتبال برتر نیز گل‌محمدی به نقطه ضعف اولسان در خط دفاعی اشاره کرد. نکته مهم این است که بخش اعظمی از مالکیت توپ اولسان در زمین خودی شکل می‌گیرد و اگر پرسپولیس بتواند پرس سنگین از بالا را عملی کند، احتمال موفقیت در توپ گیری در یک سوم دفاعی حریف برایش کم نخواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا