سیاسی

تاکید روسای مجالس ایران و دومای روسیه بر مناسبات راهبردی تهران و مسکو

پنل اس ام اس هیرو

تاکید روسای مجالس ایران و دومای روسیه بر مناسبات راهبردی تهران و مسکو

به گزارش  حوزه مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه سه شنبه ۲۵ آذرماه طی تماس تلفنی، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، پیرامون مناسبات دوجانبه، همکاری پارلمانی و تحولات منطقه و جهان رایزنی کرد.

والودین در ابتدای این گفت‌وگو بر اهمیت روابط پارلمانی فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: خوشبختانه دیدار‌ها و مذاکرات سطح بالای پارلمانی میان مجالس دو کشور جریان دارد و این روابط سهم مهمی در توسعه و تسهیل مناسبات فی مابین داشته است.

وی ضمن تجدید دعوت از قالیباف جهت سفر به مسکو با اشاره به ابتکار وجود کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه گفت: امیدواریم در آینده – با رعایت شرایط ناشی از همه گیری کرونا- شاهد برگزاری سومین نشست کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه باشیم.


بیشتر بخوانید


رئیس دومای دولتی روسیه در پایان روابط ایران و روسیه را ممتاز و استراتژیک توصیف کرد و افزود: پارلمان و دولت روسیه آمادگی دارد که گفت‌وگو و همکاری‌های همه جانبه خود با جمهوری اسلامی ایران را پیرامون گسترش مناسبات سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی تداوم بخشیده و توسعه دهد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدای این تماس تلفنی ضمن تاکید بر مناسبات راهبردی دو کشور گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که روابط پارلمانی با روسیه را بیش از پیش ارتقاء بخشد و پارلمان‌های دو کشور باید نقش خود را در تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین بخوبی ایفاء کنند. وی با اشاره به روابط و مشورت‌های نزدیک روسای مجالس و پارلمان‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد در زمانی مناسب به روسیه سفر نماید و با مقامات مسکو از نزدیک به تبادل دیدگاه پردازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به نقش و جایگاه مهم فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران در و همچنین ظرفیت‌های فراوان موجود در دو کشور، طرفین میتوانند نقش مشترک بیشتری در زمینه‌های مختلف ایفاء کنند.

محمد باقر قالیباف در پایان گفت: با توجه به وضعیت کنونی و تحولاتی که در صحنه روابط بین الملل و سیاست بین الملل در حال وقوع است، ضرورت رایزنی‌های مستمر مقامات دو کشور و توسعه و‌تحکیم مناسبات دو جانبه مورد تاکید و توجه جدی ما می‌باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا