سیاسی

ایران علاقه‌مند به گسترش همکاری‌های مشترک با شرق و آسیا و از جمله ژاپن است

پنل اس ام اس هیرو

روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ژاپن:

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ژاپن در تهران، با بیان اهمیت تسریع در اجرای توافقات مشترک و همچنین آزاد سازی منابع مالی ایران در توکیو، گفت: ایران همواره از توسعه روابط اقتصادی و علمی با ژاپن استقبال می‌کند و امیدواریم در فضای جدید، شاهد تحولی در این روابط و حضور بیشتر شرکت‌های ژاپنی در پیشبرد طرح‌های ملی ما در حوزه‌های علمی و فناوری باشیم.

روحانی با استقبال از توسعه همکاری‌های تهران – توکیو در عرصه‌های مورد علاقه، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به گسترش همکاری‌های مشترک با شرق و از جمله ژاپن به عنوان یکی از کشور‌های مهم این منطقه است.

آقای «آیکاوا کازوتوشی» سفیر جدید ژاپن در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، تاکید کرد: ژاپن مصمم به توسعه همکاری‌های مشترک با ایران در حوزه‌های مورد علاقه است.

سفیر جدید ژاپن گفت: ژاپن و ایران دو شریک و همکار بسیار خوبی بوده اند و نهایی و عملیاتی شدن توافقنامه همکاری فنی دو کشور، فرصت‌های گسترده‌ای را برای همکاری‌های مشترک تهران – توکیو فراهم خواهد ساخت.

وی با اشاره به دستاورد‌های سفر‌های متقابل مقام‌های ارشد دو کشور به تهران و توکیو اظهار کرد: نخست وزیر جدید ژاپن با ادامه راه آقای آبه شینزو در خصوص توسعه همکاری‌ها با ایران، مصمم است با تهران برای یک دنیای شکوفاتر و صلح آمیز‌تر همکاری کند.

کازوتوشی همچنین تاکید کرد: ژاپن صددرصد از برجام حمایت می‌کند و در کنار ایران می‌ایستد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا