سیاسی

اگر رئیس دولت آینده تجربه اجرایی نداشته باشد، بسیار مضر است

پنل اس ام اس هیرو

اگر رئیس دولت آینده تجربه اجرایی نداشته باشد، بسیار مضر استسید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به تاکید برخی جناح ها به ورود نامزد جوان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: مقام معظم رهبری زمانی که درباره جوانگرایی صحبت کردند؛ بعد از آن هم توضیحاتی را ارائه کردند.

او ادامه داد: برای مثال درباره شهید حاج قاسم سلیمانی مثال‌هایی را طرح کرده و گفتند که وی هنوز می توانست مسئولیت های عمده را بر عهده بگیرد و در واقع یک تفسیری ارائه کردند مبنی بر اینکه از جوان ها استفاده شود.

سجادی افزود: باز هم من از فرمایش های ایشان الهام می گیرم و می گویم که منظور از جوان، فرد کم سن و سال نیست؛ گرچه که در برخی از وزارتخانه‌ها و حتی در مجلس هم از افراد جوان استفاده شده و می شود، اما از در بخش هایی که راهبردی است و نیاز به تجربه دارد مانند ریاست جمهوری؛ این جایگاهی است که شخص رئیس جمهور علاوه بر اینکه باید از یک دانش سیاسی، اجتماعی و دینی برخوردار باشد تجربه های اجرایی هم باید داشته باشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اگر رئیس دولت تجربه اجرایی نداشته باشد بسیار مضر است، برای مثال خود شخص روحانی تجربه اجرایی نداشت و صرفا در جاهایی حضور داشت که نیاز به تجربه اجرایی نبود و در بخش سیاست‌گذاری بود و از همین رو شاهدیم که امروز در این بخش مشکلاتی داریم.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان تاکید کرد: برای ریاست جمهوری یک سری مهارت‌ها لازم است که سن پایین نمی تواند این مهارت ها را داشته باشد، زیرا انسان باید از یک پختگی و دانش و تجربه متراکمی برخوردار باشد تا بتواند شخص دوم کشوری نظیر جمهوری اسلامی ایران باشد.

سجادی گفت: جمهوری اسلامی ایران دغدغه و دشمنان بسیاری دارد و بابت عظمتی که انقلاب اسلامی دارد نمی طلبد که از نیروی خیلی جوان استفاده شود، بلکه باید نیرویی باشد که نه خیلی مسن باشد که توان کار نداشته و نه خیلی جوان که کم تجربه باشد، بلکه از یک نوع جامعیت در ابعاد مختلف بهره ببرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا