سیاسی

آخرین وضعیت ۴۰۷ پروژه وزارت راه در بودجه آتی با ۱۵ هزار میلیارد تومان

پنل اس ام اس هیرو

وزیر راه و شهرسازی با حضور در کمیسیون عمران مجلس توضیح داد؛

توضیح اسلامی درباره ۴۰۷ پروژه وزارت راه در بودجه آتی با ۱۵ هزار میلیارد تومانبه گزارش  خبرنگار مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه بعد از حضور در کمیسیون عمران در گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: کمیسیون عمران در حال بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ است که امروز بخش مربوط به حوزه راه و شهرسازی را در دستور کار داشت.

وی افزود: من در این جلسه، توضیحاتی درباره اهداف، برنامه‌ها و لایحه‌ای که دولت تقدیم مجلس کرده است دادم که در بخشی از فرایند آن ستاد بودجه وزارت راه و شهرسازی با یک نگاه سیاستی در جهت این که محرومیت‌زدایی داشته و با رعایت عدالت و توازن منطقه‌ای مباحثی را تهیه و تدوین کرده است، ضمن این که این وزارتخانه تلاش دارد پروژه‌های اثرگذار و ملی که نقشی مؤثر در پیشرفت ملی دارد را هدف بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۴۰۷ پروژه در لایحه بودجه آتی و متعلق به وزارت راه و شهرسازی وجود دارد که برای آن ۱۴ هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است. تا در ابعاد گوناگون و سرفصل‌های مختلف آن را عملیاتی کند.

اسلامی گفت: ما باید بتوانیم ظرفیت‌های سایر منابع که غیر از بودجه دولت است را به فرایند توسعه و عمران کشور ایجاد کرده و فرصت بهره‌برداری از آن را فراهم کنیم که یکی از این اقدامات که در دستورکار وزارت راه و شهرسازی و قرار است در کنار این برنامه و بودجه قرار بگیرد، که بتوانیم پروژه‌های بزرگ ملی را که تأثیرات منطقه‌ای و بین المللی در حوزه ترانزیتی دارد را فعال کنیم.

وی در توضیح بیشتر گفت: ۲۰ پروژه در همین راستا تعریف شده است که با همراهی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی ۳ پروژه مجوز عملیاتی شدن آن را داده‌اند و امیدوارم با همراهی آن‌ها اعتبار بقیه این پروژه‌ها تا پایان سال اخذ شود که اگر این امر محقق شود تحولی بزرگ و عظیم و اساسی برای اولین بار در توسعه عمرانی کشور رخ خواهد داد که این کار می‌تواند وابستگی وزارت راه و شهرسازی به بودجه دولتی کمتر کرده و می‌توانیم با استفاده از منابع مردم که از طریق بازار سرمایه جذب می‌شود را برای مولدسازی و توسعه و عمران کشور استفاده کرده و بتوانیم کشور را با سرعت بالاتری توسعه دهیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا