ورزشی

پی اس جی -بارسلونا؛ فرصت بزرگ انتقام (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان دقایقی پیش قرعه کشی شد و بر این اساس پی اس جی و بارسلونا باید در این مرحله به مصاف هم بروند. دیداری بسیار حساس که برای پاریسی ها جنبه انتقامی خواهد داشت.

این برای سومین بار است که دو تیم در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف هم می روند.

 

فصل14-2013 بارسلونا در مجموع دو بازی رفت و برگشت توانست با برتری 5-4 راهی دور یک چهارم نهایی شود. بارسا در پاریس 3-2 باخت ولی در نوکمپ 3-1 برنده شد و به دور بعد رفت.

 

فصل 15-2014 نیز دو تیم به مصاف هم رفتند و این بار هم بارسلونا صعود کرد. بارسا هر دو بازی را پیروز شد. در پاریس 1-3 و در نوکمپ 2-0.

فصل 17-2016 نیز پی اس جی و بارسا در یک هشتم نهایی به یکدیگر برخورد کردند تا دو بازی خاطره انگیز رقم بخورد.

 

در بازی رفت پی اس جی توانست 4-0 بر بارسا پیروز شود و به نظر صعودش حتمی بود ولی شاگردان لوئیس انریکه در بازی برگشت در نوکمپ 6-1 پیروز شدند تا بزرگترین بازگشت تاریخ لیگ قهرمانان رقم بخورد. بازی با حواشی فراوان داوری همراه بود و دنیز آیتکین داور آلمانی با تصمیماتش خشم پی اس جی را برانگیخت. گل دقیقه 96 سرجی روبرتو حکم برتری معجزه وار بارسا را امضا کرد.

 

به این ترتیب پی اس جی اکنون فرصت دارد تا انتقام شکست 4 سال پیش را از بارسا بگیرد.  در بازی سال 2017 نیمار در بارسلونا بود و نقش فراوانی در پیروزی بارسا داشت اما او حالا برای پی اس جی بازی می کند و برای اولین بار پس از جدایی پرحاشیه اش از بارسا به تیم سابقش رسیده است. او شب گذشته مصدوم شد و باید دید وضعیت او برای ادامه فصل چگونه خواهد بود. کیلیان امباپه نیز خطر جدی دیگری برای بارسا محسوب می شود.

تفاوت دیگر این دو رویارویی به این مربوط است که امسال بارسا در بازی رفت میزبان است و پی اس جی در بازی برگشت از بارسلونا پذیرایی خواهد کرد.

 

دو تیم فصل 13-2012 نیز در یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند. در بازی رفت نتیجه 2-2 مساوی شد و در نوکمپ 1-1 مساوی کردند تا بازهم بارسا تیم صعودکننده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا