سیاسی

پیشنهاد تغییر ردیف بودجه جامعه المصطفی به بخش آموزشی/ بودجه آموزشی وزارت بهداشت رضایت‌بخش بود

پنل اس ام اس هیرو

فلاحی در گفت‌و‌گو با باشگاه آلانه مطرح کرد؛

تغییر ردیف بودجه جامعه المصطفی

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، در تشریح محتوای نشست پیش از ظهر امروز کمیسیون متبوع خود گفت: مسئولان جامعه المصطفی  با حضور در این نشست گزارشی را از عملکرد و مشکلات بودجه‌ای خود ارائه دادند که اعضای کمیسیون با توجه به وظیفه مهم این نهاد در حفظ فرهنگ اسلام و انقلاب مقرر کردند در ردیف بودجه‌ای جامعه المصطفی کمک‌هایی صورت دهند. همچنین پیشنهاد جابه‌جایی ردیف بودجه‌ای نهاد مذکور از فرهنگی به آموزشی داده شد.

او با یبان اینکه بسیاری معتقدند کلیات بودجه باید رد شود، یادآور شد: اگرچه همه بودجه‌ها در لایحه ۱۴۰۰ رشد داشته است، اما واقع بینانه بودن و تحقق آن جای بحث دارد؛ در سال‌های گذشته هم همه بودجه تعیین شده این نهاد تخصیص پیدا نکرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در بخش دیگر نشست، مهمانان کمیسیون از بودجه آموزشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی رضایت داشتند و اگر بودجه آنها تحقق پیدا کند، مشکلی نخواهند داشت. به علاوه اعضای کمیسیون آموزش هم ایرادی وارد نکردند.


بیشتر بخوانید


رقم بالای اعتبار صندوق مدارس غیرانتفاعی در بودجه ۱۴۰۰ 

حجت الاسلام فلاحی گفت: در بسیاری از بخش‌های بودجه آموزش و پرورش، به ویژه در حوزه تربیت و مسائل فرهنگی افزایش چشمگیری ایجاد نشده است. در قسمت تخصیص اعتبار به صندوق مدارس غیرانتفاعی هم رقم بالایی اختصاص داده‌اند که برای نمایندگان پرسش برانگیز بود. 

او افزود: اعتبارات بیشتر باید به سمت مدارس دولتی برود، ضمن اینکه تخصیص اعتباری که دولت باید به صندوق دخیره فرهنگیان بدهد، اکنون صفر شده و دولت سهم پنجاه درصدی آن را اعمال نکرده است.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا