سیاسی

عراقچی با وزیر خارجه عمان دیدار کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که برای شرکت در هفتمین اجلاس کمیته مشورت‌های راهبردی میان ایران و عمان در مسقط بسر می‌برد، صبح امروز با سید بدر البوسعیدی وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

عراقچی در این دیدار با اشاره به اهمیت رایزنی‌های مستمر مقامات دو‌کشور، برگزاری نشست کمیته مذکور را در مقطع کنونی حائز اهمیت برشمرد.

وی با اشاره به جایگاه مهم عمان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از نقش و رویکرد متوازن این کشور در قبال تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تقدیر نمود.

وزیر خارجه عمان نیز با اشاره به زمینه‌ها و‌ظرفیت‌های موجود در روابط دو‌کشور، بر توسعه بیش از پیش مناسبات فیمابین بخصوص در حوزه اقتصادی و تجاری تاکید کرد.


بیشتر بخوانید


وی با اشاره به اهمیت گفت‌وگو پیرامون مسایل منطقه، ابراز امیدواری نمود در شرایط جدید بین المللی، زمینه تفاهم در بین کشور‌های منطقه هر چه بیشتر فراهم گردد.

سید بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان در این دیدار بیان کرد: زمینه‌ها و‌ظرفیت‌های موجود در روابط دو‌کشور بسیار است، مناسبات فیمابین بخصوص در حوزه اقتصادی و تجاری بیش از پیش توسعه یابد.

او افزود: گفت‌وگو پیرامون مسائل منطقه بسیار مهم است. امیدواریم در شرایط جدید بین المللی، زمینه تفاهم در بین کشور‌های منطقه هر چه بیشتر فراهم شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا