سیاسی

تعامل میان مجلس و دولت به حل مشکلات کشور کمک می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه کمیسیون اجتماعی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: ما در یک نکته کانونی برای تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ قرار داریم، دولت لایحه را تقدیم مجلس کرده طبیعتا تعامل سازنده بین نمایندگان و دولت در جهت تصویب این بودجه می‌تواند کمک شایان توجه‌ای به حل مشکلات کشور در سال ۱۴۰۰ داشته باشد.

وی افزود: ما در هفته‌های پیش نشست شورای هماهنگی سران قوا با رهبر معظم انقلاب ۲ موضوع که ارتباط مستقیم با کمیسیون اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت را شنیدیم، یکی از آن ۲ موضوع، بحث ضرورت ایجاد تمرکز بر نظام تامین اجتماعی کشور و فراگیر شدن فعالیت‌های مربوط به این نظام و دیگری تقویت تاسیس پایگاه اطلاعات ملی بود.

وزیر کار ادامه داد: امروز جلسه هم اندیشی با ابتکار رئیس کمیسیون اجتماعی برگزار شد و درباره ۳ حوزه مهم باهم گفت‌وگو کردیم. بدون تردید تامل هر چه بیشتر نمایندگان در جهت حل مشکلات در حوزه‌های منطقه‌ای و ملی می‌تواند مردم را در شرایط مطلوب‌تر زندگی قرار دهد.

شریعتمداری ادامه داد: در مفهوم به معنی عامل کلمه در مجموع بودجه سال ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۱۱۶ میلیارد منابع پیش بینی شده که بخش قابل ملاحضه‌ای از آن به صندوق‌های بازنشستگی بر می‌گردد که بتواند طرح همسان سازی و متناسب سای حقوق و دست مزد را که امسال با کمک دولت به اجرا در آمد در سال آینده هم به کفایت و با رفع نواقص آن با تامین نیاز‌های بازنشستگان گام‌های موثر برداشته شود.

وی تصریح کرد: با افزایش حدود ۳۷ درصدی منابع اعتباری در حوزه رفاه برای مددجویان و تمام کسانی که از خدمات دولت در حوزه معلولان و آسیب‌های اجتماعی برخوردار می‌شوند، در لایحه ۱۴۰۰ شاهد هستیم و امیدواریم که با عنایت نمایندگان این موضوع به تصویب مجلس برسد و بتوانیم خدمات بهتری را به این قشر تقدیم کنیم.

هر چند که نیاز‌های جامعه معلولان کشور با توجه به قانون مترقی حمایت از افراد دارای معلولیت و همچنین نیاز‌های جامعه مذکور و به ویژه معلولان تحت پوشش بهزیستی بالاتر از توان ماست، اما متأسفانه مقدورات کشور بیشتر از این اجازه نمی‌دهد، ولی تلاش آن است که با بالا بردن حداکثر توان دولت و مجلس بتوانیم این اهداف را بیش از آنچه که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است محقق کنیم.

همچنین مهدی عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی در ادامه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون با وزیر کار بیان کرد: بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در دستورکار امروز اعضای کمیسیون قرار داشت که در این جلسه پیشنهادات سازمان‌های حمایتی و زیر مجموعه‌های وزارت تعاون و نمایندگان مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: حدود ۲۰۰ پیشنهاد از سوی نمایندگان درباره محرومیت زدایی، هدفمند کردن یارانه‌ها و در راستای حمایت از مدد جویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد به کمیسیون اجتماعی ارسال شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی بیان کرد: امیدوارم با تعاملی که بین کمیسیون اجتماعی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه وجود دارد بتوانیم جمع‌بندی خوبی درباره بودجه ۱۴۰۰ در حوزه اجتماعی داشته باشیم و گره‌ای از مشکلات مددجویان و کسانی که مورد حمایت مجموع وزارت تعاون و کار قرار دارند باز کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا