ورزشی

پیشنهاد پتر چک: خط دروازه دوم برای گرفتن پنالتی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1725092/50

زمان: 12:30  
1399/09/23

بازدید: 13,761

پتر چک دروازه‌بان سابق و اسطوره چلسی خواهان اضافه شدن یک خط دروازه دوم شد تا دروازه‌بانها در ضربات پنالتی شانس منصفانه‌تری برای موفقیت در دفع توپ داشته باشند.

به گزارش “آلانه”، بعد از آنکه در دیدار وستهام و لیدز، لوکاش فابیانسکی سنگربان وستهام به دلیل جلوتر آمدن از خط دروازه در زمان ضربه پنالتی حریف جریمه شد و داور حکم به تکرار ضربه پنالتی لیدز داد، پتر چک اسطوره چلسی و سنگربان سابق این تیم خواهان اضافه شدن یک خط دوم به خط دروازه فعلی شد تا دروازه بانها شانس منصفانه‌تری برای گرفتن ضربات پنالتی داشته باشند.

 

 

در دیدار روز جمعه وستهام و لیدز، لیدز در دقیقه ششم بازی صاحب پنالتی شده و 1-0 جلو افتاد. فابیانسکی دروازه بان وستهام ضربه اول ماتیوش کلیچ بازیکن لیدز را دفع کرد ولی بعد از بررسی VAR داور مسابقه حکم داد که فابیانسکی از خط دروازه جلوتر آمده و پنالتی باید تکرار شود. در تکرار پنالتی اما کاری از فابیانسکی ساخته نبود و لیدز به گل رسید.

 

 

پتر چک سنگربان اسطوره ای چلسی بعد از این بازی در اینستاگرام خود نوشت: ” یک دروازه بان چطور باید محوطه‌ای به ابعاد 7 متر در 32 سانتی متر در 2.44 متر را بدون کوچکترین حرکت با پا پوشش بدهد درحالیکه بازیکن حریف با میانگین سرعت 110 کیلومتر در ساعت از 12 قدمی توپ را شوت می کند. در این حالت توپ تنها ظرف 0.35 ثانیه به خط دروازه می رسد”.

 

 

پتر چک در ادامه نوشت: ” من واقعاً نمی توانم درک کنم. انتقاد کردن بدون اینکه راه‌حلی برای مشکل پیشنهاد داده شود کار راحتی است. داورها نمی توانند با استفاده از اسپری یک خط دروازه دوم به عرض چهار قدم روی چمن رسم کنند تا دروازه بان بتواند بین این دو خط پنالتی را بگیرد؟ “

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا