ورزشی

شهرخودرو 0- استقلال 2؛ صدر جدول آبی شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شهرخودرو پس از یک مساوی و دو شکست طی سه هفته متوالی، در دیدار اخیرش مقابل تیم بحران‌زاده ذوب‌آهن به برتری رسید و هفت امتیازی شد، اما مشهدی‌ها امیدوار بودند امروز برابر استقلال به پیروزی خانگی برسند، اما در روزی که فرصت‌سوزی‌های زیادی داشتند و دو بار هم به تیرک دروازه مظاهری زدند، دو گل با شوت سبحان خاقانی و ضربه سر محمد دانشگر دریافت کردند و همچنین در اواسط نیمه اول یک اخراجی دادند تا آبی‌ها برای نخستین بار در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد صاحب سه امتیاز شوند و موقتا به صدر جدول صعود کنند.

 

هفته ششم لیگ برتر؛ یکشنبه: 99/09/23 ؛ ساعت 15:45
استادیوم: امام رضا(ع) مشهد/ بدون تماشاگر
داور: کوپال ناظمی/ کمک‌ها: حسین انتظاری و علی‌اکبر نوری؛ داور چهارم: رضا مهدوی/ ناظر داوری: حاتم بک‌پور.

 

 

 

 

 

اخطار:
داریوش شجاعیان(32) از استقلال

آرش رضاوند(72) از استقلال

محمدعلی فرامرزی(74) از شهرخودرو

 

 

اخراج:
محمدعرفان معصومی(25) از شهرخودرو

 

 

شهرخودرو مشهد:

 • میلاد فراهانی
 • محمدعرفان معصومی
 • علی نعمتی
 • حسن جعفری
 • محمدعلی فرامرزی
 • امید منصوری(57- فرشاد فرجی)
 • اکبر صادقی
 • صادق صادقی(87- روح‌الله سیف‌اللهی)
 • ابوذر صفرزاده(34- امیرحسین کریمی)
 • امین قاسمی‌نژاد
 • احمد الجبوری(86- معراج پورتقی)

سرمربی: سید مهدی رحمتی

 

 

استقلال تهران:

 • محمدرشید مظاهری
 • محمدحسین مرادمند
 • محمد دانشگر
 • سید احمد موسوی
 • محمد نادری(77- هروویه میلیچ)
 • مهدی مهدی‌پور
 • سبحان خاقانی(60- متین کریم‌زاده)
 • آرش رضاوند(87- عارف غلامی)
 • داریوش شجاعیان(60- فرشید باقری)
 • مهدی قایدی(77- فردین رابط)
 • امیرارسلان مطهری

سرمربی: محمود فکری

 

 

شرح گل:

شهرخودرو صفر – استقلال 1 (دقیقه 12: سبحان خاقانی): توپ ارسالی محمد نادری از جناح چپ با دفع ناقص مدافع شهرخودرو همراه شد تا توپ به سبحان خاقانی برسد و این بازیکن با چرخش و شوت زمینی دروازه شهرخودرو را باز کند. (لینک ویدیو)

 

سبحان خاقانی

 

استقلال 2 (دقیقه 45: محمد دانشگر): سانتر مهدی مهدی‌پور از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با ضربه سر محمد دانشگر پیشتاخته همراه شد و توپ به تور دروازه شهرخودرو بوسه زد. (لینک ویدیو)

 

 

 

 

 

لحظات حساس:

دقیقه 9: پاس در عمق عالی سبحان خاقانی در موقعیت تک به تک به مهدی قایدی رسید که شوت این بازیکن از بالای دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.

دقیقه 14: احمد الجبوری بهترین موقعیت را برای زدن گل مساوی شهرخودرو داشت که شوت او با واکنش خوب مظاهری دفع شد.

دقیقه 17: سانتر زمینی قاسمی‌نژاد از جناح راست را احمد الجبوری به زیر طاق دروازه استقلال برخورد کرد و در برگشت به حسن جعفری رسید، اما شوت او در مقابل دروازه خالی آبی‌پوشان به شکل عجیبی با ضربه سر به بیرون زده شد.

 

 

 

دقیقه 22: مهدی قایدی به قلب دفاع شهرخودرو زد ولی شوت محکم او ثمری نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه 33: حرکت خطرناک امین قاسمی‌نژاد به پشت محوطه جریمه استقلال، سر توپ و شوت روی پای چپ او از بالای دروازه آبی‌ها راهی اوت شد.

 

 

دقیقه 52: احمد الجبوری برای دومین بار در این دیدار موقعیت عالی گلزنی برای شهرخودرو را با بی‌دقتی هدر داد و شوت او در موقعیت تک به تک را مظاهری با خروج از دروازه و واکنش عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه 67: فرصت‌سوزی‌های احمد الجبوری باز هم تکرار شد و این بار شوت بی‌دقت او در موقعیت تک به تک به تیرک افقی دروازه استقلال اصابت کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 79: شوت کریم‌زاده از زاویه بسته با واکنش فراهانی به کرنر رفت.

دقیقه 83: ضربه سر فرشاد فرجی روی توپ ارسالی از سمت راست زمین بی‌دقت بود و به بیرون رفت.

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن

شهرخودرو در تلاش بود تا روند شکست‌ناپذیری مقابل استقلال در ورزشگاه امام رضا(ع) را حفظ کند، اما دو واکنش خوب از رشید مظاهری اجازه نداد آنها به گل برسند. دروازه‌بان آبی‌ها که دو بار هم تیرک دروازه‌اش در این مسابقه لرزید، با دو عکس العمل مناسب تیمش را در بازی نگه داشت تا به پیروزی دست پیدا کنند.

 

 

اتفاق ویژه

استقلال برای نخستین بار موفق شد در ورزشگاه امام رضا(ع) تیم شهرخودرو را شکست دهد و به پیروزی دست پیدا کند تا 11 امتیازی شود و با تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت صدرنشین لیگ برتر شود.

 

 

در حاشیه:

* برخلاف دیدارهای قبلیِ سرخابی‌های پایتخت در شهر مشهد، خبری از ازدحام جمعیت چه پشت درهای ورزشگاه امام رضا و چه داخل استادیوم نیست.
* خلوتی مجموعه ورزشی امام رضا(ع) و همکاری دوست‌داران دو تیم که به محل مسابقه نیامده‌اند، موجب شده نظم در برگزاری بازی کاملا مشهود باشد.
* هیچ تماشاگری روی سکوها دیده نمی‌شود. سرمای هوا احتمالا مزید بر علت شده تا فوتبال‌دوستان مشتاق ترجیح دهند دیدار حساس هفته ششم را از تلویزیون تماشا کنند.
* رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سختی توسط ناظر بازی و نمایندگان ستاد ملی مبارزه با کرونا مدام بررسی می‌شود؛ به نحوی که هیچ‌کسی از مسؤولان برگزاری بازی نمی‌توانند لحظه‌ای بدون ماسک باشند.
* پس از ورود به زمین، بازیکنان دو تیم با اهدای شاخه گل یاد و خاطره جواد تقی‌پور، پیشکسوت فقید داوری مشهد را زنده نگه داشتند؛ همچنین به همین علت دیدار تیم‌های شهرخودرو و استقلال با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

* تمام بازیکنان استقلال پیش از سوت آغاز بازی به سمت سید مهدی رحمتی رفتند و با او خوش و بش کردند.

* قبل از شروع مسابقه سید حسین حسینی با دسته گل به سمت مهدی رحمتی، همبازی سابق خود و سرمربی شهرخودرو رفت.

 

سید حسین حسینی - مهدی رحمتی

* گفت‌وگوی صمیمی و دوستانه رشید مظاهری با سنگربان سابق استقلال و سرمربی فعلی شهرخودرو بسیار طولانی‌تر از حد معمول بود. به‌نظر می‌رسید این دو، درباره لباس مظاهری برای این دیدار که همان پیراهن معروف ناصر حجازی اسطوره فقید استقلال است، صحبت می‌کردند.

* محمدعرفان معصومی، بازیکن شهرخودرو در دقیقه 25 بخاطر خطای کف پای شدید روی ران پای محمدحسین مرادمند در میانه میدان، با کارت قرمز داور مواجه شد.

* فرشید باقری، هافبک استقلال پس از ورود به زمین در دقیقه 60 بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.
* در دقیقه 65 پس از اینکه داور خطا روی مهدی قایدی در محوطه جریمه و برخورد بازیکن شهرخودرو با محمد نادری پشت محوطه جریمه را تشخیص نداد، بازیکنان استقلال به داور معترض شدند.

* مهدی قایدی پس از اینکه تعویض شد، روی راه‌پله ورودی به سمت جایگاه تماشاگران نشست و گریه کرد که مشخص نبود به چه دلیل ناراحت است.
* محمد نادری بعد از تعویض لنگان لنگان و به کمک یکی از اعضای تیم استقلال به رختکن رفت.

* خوش و بش خصوصی رحمتی و مظاهری بعد از بازی هم ادامه داشت.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا