سیاسی

اهداف دولت و مجلس درباره شکل گیری بودجه یکسان است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه، گزارشی از بودجه به کمیسیون ارائه شد و تلاش کردیم در خصوص منابع، مصارف و سیاست‌های لایحه بودجه به کمیسیون، گزارشی کامل ارائه دهیم.

وی افزود: در این جلسه، روی چند موضوع که مربوط به واقع بینانه دیده شدن منابع بودجه بود، بحث و بررسی شد و عمده مباحث راجع به میزان فروش نفت بود که کمیسیون خواستار ارائه عددی قابل قبول در این خصوص است، همچنین درخصوص مالیات ها، نظر کمیسیون مبنی بر این است که با توجه به ظرفیت ها، ۲۹ درصد رشد دیده شده، می‌تواند افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همچنین در این جلسه تاکید شد فروش سهام و اموال دولتی هم می‌تواند بیشتر باشد و همه اعضا نظرات مشفقانه خود برای شکل گیری یک بودجه قابل دفاع را ارائه کردند.

نوبخت تصریح کرد: بدون شک لایحه‌ای که تقدیم مجلس شده است، بدون نقص نیست و نیاز به اصلاح و کمال دارد و از همه نظرات در این خصوص استقبال می‌کنیم.

وی افزود: با اطلاع یافتن کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اصلاحات مورد نظر مجلس قابل انجام است و این گزارش زمینه را برای بررسی و ایجاد تغییرات در صحن علنی مجلس هموار می‌کند، بین دولت و مجلس به عنوان خدمتگزاران مردم، همکاری وجود دارد تا بودجه مناسبی برای کشور شکل گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا