سیاسی

۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری اضافه می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ۳۰ درصد انتشار ویروس کرونا مروبوط به حمل و نقل عمومی است؛ لذا لازم بود که برای افزایش ظرفیت حمل و نقل شهری یک تصمیم عاجل گرفته شود و نمی‌شد به حالت عادی اکتفا کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه معلوم نیست آینده کرونا چگونه شود، تصمیم گرفته شد، ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری اضافه شود و با استفاده از حداکثر سازندگان داخلی و با هماهنگی که با وزارت صمت شده است، قطعات لازم وارد شود و تا چهار ماه آینده تولید این اتوبوس‌ها انجام شود. هماهنگی لازم بین وزرات‌خانه‌های کشور، صمت و نفت و بانک مرکزی در این زمینه صورت گرفته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: تصمیم دوم اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مربوط به حوزه فرهنگ بود. ما در مرحله دوم تسهیلات بانکی، که برای کسب و کارها در نظر گرفته‌ایم که حدود ‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از منابع تسهیلات بانکی که در اختیار مبارزه با کرونا قرار گرفته است به این حوزه اختصاص پیدا کرد.

نهاوندیان بیان کرد: مهلتی که برای درخواست، متقاضیان در نظر گرفته شده تا پایان ماه آینده است. این حوزه شامل ناشران، کتابفروشان، کسانی که در حوزه سمعی و بصری کار می‌کنند و مراکز فرهنگی و قرآن و عترت است. تا پایان دی مشمولان به بانک‌های عامل مراجعه و بانک‌ها هم موظف یه پرداخت تسهیلات تا اسفند هستند و یک دوره سه ماهه تا خرداد هم تنفس درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا