ورزشی

کرونا قطر را قطب فوتبال جهان می کند؟

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش”آلانه” در حالی که هنوز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در کشور قطر در حال برگزاری است خبر می رسد که قرار است سوپرجام قاره آفریقا بین الاهلی مصر و نهضه مراکش نیز در سال 2021 در قطر برگزار شود. 

کنفدراسیون فوتبال آفریقا در بیانیه ای رسمی اعلام کرد ” کمیته اجرایی این کنفدراسیون تصمیم گرفته در اجرای توافقنامه با اتحادیه فوتبال قطر ، یک مسابقه بین الاهلی مصر  و نهضه برکان مراکش در سوپرجام آفریقا در دوحه برگزار می شود.”

پیش از این قرار بود دیدار سوپرجام آفریقا در قاهره پایتخت مصر برگزار شود. 

 

نکته اما اینجا است که شیوع کرونا و البته امکانات سطح بالای قطر در برگزاری مسابقات فوتبال باعث شده تا این کشور در طی سال گذشته تبدیل به یکی از مراکز اصلی فوتبال در جهان باشد.

آن ها رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به صورت متمرکز با میزبانی قابل قبول برگزار کردند و چند روز دیگر فینال مسابقات را برگزار می کنند ضمن اینکه دیدار فینال سوپرجام آفریقا نیز قرار است در این کشور برگزار شود.

قطر که در حال آماده سازی امکاناتش برای جام جهانی 2022 است از فرصت شیوع کرونا و مشکل برگزاری فوتبال در بسیاری از کشورها استفاده کرده و علاوه بر محک زدن میزبانی و امکاناتش توانسته توجه جدی فوتبال جهان را به این کشور معطوف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا