ورزشی

سه صدرنشین متفاوت در لیگ بیستم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، هفته ششم لیگ برتر تحت الشعاع لغو دیدار پرسپولیس و ذوب آهن قرار گرفت ولی پس از پیروزی روز گذشته سپاهان در برابر نساجی، امروز 4 دیدار دیگر از این هفته برگزار شد.

با پیروزی بزرگ صنعت نفت در برابر گل گهر، آبادانی ها موفق شدند جای این تیم را در صدر جدول لیگ برتر را بگیرند تا برزیلی ها بهترین عملکرد تاریخ خود در رقابت های لیگ برتر تا پایان هفته ششم را به ثبت برسانند.

حالا صنعت نفت حداقل تا فردا صدرنشین جدید فوتبال ایران است. تیمی که برای نخستین بار در تاریخ خود به رتبه نخست لیگ برتر رسیده است و قصد ندارد جایگاهش را به این راحتی ها از دست بدهد بخصوص اینکه شاگردان سیروس پورموسوی در هفته های گذشته نشان دادند تیم بسیار خوب و باکیفیتی هستند.

اما بد نیست بدانید صنعت نفت سومین تیمی است که طی 6 هفته ابتدایی لیگ برتر به صدر جدول صعود می کند. در هفته نخست دو تیم شهرخودرو و نساجی با پیروزی 3 بر صفر در برابر حریفان خود بهترین عملکرد را داشتند ولی صرفا شهرخودرو به دلیل حروف الفبا در صدر قرار گرفت.

اما در هفته دوم شاگردان امیر قلعه نویی تنها تیم 6 امتیازی لیگ بودند. بجز گل گهر، هیچ کدام از 4 تیم دیگری که در هفته نخست لیگ برتر به پیروزی رسیده بودند، نتوانستند برد خود را تکرار کنند تا سیرجانی ها با 6 امتیاز، یکه و تنها صدرنشین هفته دوم لیگ باشند.

البته گل گهر این صدرنشینی را تا آغاز هفته ششم ادامه داد و 4 هفته در رتبه اول جدول رده بندی قرار داشت. اما آنها در این هفته بازی حساسی را به صنعت نفت واگذار کردند و صدرنشینی لیگ را از دست دادند تا آبادانی ها به رده اول لیگ تکیه بزنند.

البته دو دیدار پرسپولیس به دلیل حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا لغو شده است و در صورت پیروزی این تیم قطعا جدول رده بندی دچار تغییر می شود ولی فردا استقلال این فرصت را دارد تا با کسب پیروزی در برابر شهرخودرو، به صدر جدول صعود کند و جای صنعت نفت را بگیرد.

تا قبل از برگزاری دیدارهای عقب افتاده پرسپولیس، تاکنون و در طول 6 هفته از برگزاری لیگ بیستم، 3 تیم مختلف تجربه حضور در صدر جدول را داشته اند و استقلال می تواند چهارمین تیم لیگ باشد که به رده نخست صعود می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا