سیاسی

دیدار عراقچی با معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان

پنل اس ام اس هیرو

دیدار عراقچی با معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستانبه گزارش حوزه  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز شنبه با «میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان، در کابل دیدار و رایزنی کرد.

در آغاز، آقای ناب با ابراز سپاس و امتنان از میزبانی دوامدار مهاجرین افغان در ایران و حمایت آن کشور از مذاکرات صلح افغانستان قدردانی کرد و افتتاح راه آهن خواف- هرات را با اشتراک غیر حضوری روسای جمهور افغانستان و ایران را به دولت‌ها و مردمان دو کشور تبریک گفت و آن را یک گام مهم و اساسی در راستای تقویت و گسترش روابط میان کابل و تهران دانست.

عراقچی هم با ابراز سپاس و امتنان از پذیرایی گرم و صمیمانه وزارت امور خارجه افغانستان در جریان سفرش به کابل، با محکوم کردن حملات راکتی امروز که باعث شهات و زخمی شدن تعدادی از شهروندان افغانستان شده، اظهار امیدواری کرد که سند جامع همکاری‌های بلند مدت میان دو کشور بزودی نهایی و آماده امضا شود.

در ادامه، هردو طرف در مورد مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان و نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد اجماع منطق‌های پیرامون وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجارتی میان دو کشور و موضوعات مرتبط دیگر، بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین در مورد مسایل مربوط به سند جامع همکاری‌ها نیز صحبت کردند.


بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا