ورزشی

دربی تبریز؛ این بازی تعارف ندارد!(عکس)

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1724941/43

زمان: 18:07  
1399/09/22

بازدید: 2,657

دربی فردای تبریز را میتوان حساس ترین دربی چند سال اخیر دانست که حکم مرگ و زندگی را برای هر دو تیم دارد.

به گزارش “آلانه”؛ دربی تبریز به دربی قارداشلیق (برادری) معروف است و فوتبال ایران در سال های اخیر عادت کرده بود که این دیدار با کمترین اختلاف گل به نفع تراکتور به پایان برسد ولی خیلی کم اتفاق می افتاد که دربی به تساوی کشیده شود ولی در نیم فصل اول لیگ نوزدهم رسول خطیبی این عادت را شکست و در دیداری که همه پیش بینی میکردند برای خروج تراکتور از بحران نتیجه به نفع این تیم رقم خواهد خورد، خطیبی بازیکنان اش را با انگیزه تمام به زمین فرستاد و تراکتور را شکست داد و تبعات آن تا ماه‌ها گریبان‌گیر فوتبال تبریز شد.

 

در سه سال اخیر هر دو تیم تبریزی با تغییرات بزرگ راهی  دربی شده اند که برای این فصل نیز در هر دو تیم این اتفاق افتاده است. لیگ هجدهم قبل از دربی تبریز فیروز کریمی از ماشین کنار گذاشته شد و یوسف بخشی‌زاده بعنوان سرمربی موقت روی نیمکت ماشین نشست و به دربی رفت و بازنده شد. در لیگ نوزدهم تراکتوری ها دنیزلی را کنار گذاشتند و با احد شیخ لاری بعنوان مربی موقت به دربی رفتند و بازنده شدند. در دو سال پیاپی هر تیمی که با تغییر مربی به دربی رفته بود بازنده میدان بود ولی در دیدار فردا هر دو تیم با مربی موقت به بازی خواهند رفت و با تفاسیر قبلی شاید این بازی تساوی باشد و شرایط هر دو تیم گواه این است که با تساوی هر دو تیم حکم بازنده را خواهند داشت و تک امتیار به درد هیچکدام نخواهد خورد.

 

 

تراکتور با نتایج امروز لیگ برتر با شکست دادن ماشین سازی میتواند تا رده پنجم بالا بیاید و خود را از بحران خارج کند ولی یک امتیاز آنها را چندان به بالای جدول نخواهد کشاند و ماشین سازی نیز شرایط بحرانی تری نسبت به تراکتور دارد و با سه امتیاز این دیدار میتواند خود را از قعر جدول جدا کند ولی تساوی آنها را در قعر جدول بدون هیچ تغییری ماندگار خواهد کرد.

 

این دربی خاص تر و هیجان انگیز تر از سال های گذشته و حکم مرگ و زندگی را برای فوتبال تبریز دارد و تبریزی ها میدانند که این دیدار باید یک برنده داشته باشد تا حداقل یک تیم در بحران بماند و تساوی یعنی بحران در هر دو تیم. پس تراکتور و ماشین بدون برادری و بدون تعارف وارد این دیدار خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا