ورزشی

خداحافظی بهرنگ با تشکر از راجر فدرر

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1725018/43

زمان: 00:27  
1399/09/23

بازدید: 9,791

صفری با یازده قهرمانی کفش‌ها را آویخت

بهرنگ صفری مدافع 35 ساله پیشین تیم ملی سوئد و باشگاه مالمو که متولد تهران است و اصلیتی ایرانی دارد، از فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش آلانه و به نقل از یاران ورزشی ، صفری که هیچ‌گاه تصمیم نگرفت سوئد را رها کند و به ایران بیاید تا پیراهن تیم ملی را بپوشد، در دوران فوتبالش به طور قرینه تیم‌هایش را انتخاب کرد. ابتدا برای مالمو بازی کرد، سپس به بازل پیوست و بعد از عضویت در اندرلخت به بازل برگشت. در نهایت هم با پیراهن مالمو خداحافظی کرد. بهرنگ 31 مرتبه پیراهن تیم ملی سوئد را پوشید و در یورو 2012 هم عضو این تیم بود.

صفری در تمام سال‌هایی که فوتبال را به صورت حرفه‌ای بازی کرد به عناوین متعددی دست یافت. او همراه با بازل، پنج عنوان قهرمانی در لیگ سوئیس و یک قهرمانی در جام حذفی را به دست آورد. دو قهرمانی لیگ بلژیک همراه با اندرلخت هم به نام این مدافع چپ ثبت شده است.

همچنین صفری در ترکیب مالمو هم موفق شد سه بار قهرمان لیگ سوئد شود. یعنی این بازیکن که طی ماه‌های گذشته اغلب در پست دفاع مرکزی به میدان می‌رفت، روی هم یازده بار جام قهرمانی را بالای سر برده و از این حیث آمار درخشانی به ثبت رسانده است.

صفری در طول این سال‌ها با بازیکنان بزرگی نیز همبازی بود. از زلاتان ابراهیموویچ در تیم ملی سوئد تا والتر ساموئل آرژانتینی در بازل سوئیس. او را در سوئد به عنوان یک مدافع چپ خوب تأیید و همیشه از توانایی‌های این بازیکن به نیکی یاد می‌کردند. او که در سوئد، سوئیس و بلژیک قهرمانی لیگ را جشن گرفته بود، در پیامی برای خداحافظی‌اش، از همه و به طور ویژه از راجر فدرر هوادار مشهور بازل که پیامی برای خداحافظی‌اش ارسال کرده بود، تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا