سیاسی

بیانیه نمایندگان شمال غرب ایران در مجلس نسبت به اظهارات مداخله‌جویانه اردوغان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، نمایندگان شمال غرب کشور با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مورد ایران واکنش نشان دادند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز و غیور ایران

بکارگیری ادبیات تفرقه آمیز رئیس جمهور ترکیه آقای رجب طیب اردغان که انتظار حسن هم جواری و تلاش درجهت وحدت جهان اسلام و ایجاد صلح و ثبات در منطقه از ایشان می‌رود، بسیار تعجب‌انگیز و غیر پذیرفتنی است و شدیدا آن را محکوم می‌کنیم.

ادبیاتی که یادآور تحمیل داغی جان‌سوز بر پیکر سرزمین بزرگ ایران و جدایی تحمیلی و ناخواسته بخش مهمی از پاره تن ملت ایران بود. اشعاری که هم سراینده آن و هم خواننده آن همانا ایرانیان عزیز و داغدیده از فراق فوق می‌باشند.


بیشتر بخوانید


ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از استان‌های شمال غرب کشور و سایر استان‌ها ضمن محکومیت ادبیات تفرقه پراکنانه فوق و تاکید بر تمامیت ارضی، آبی و آسمان پاک کشور بزرگ ایران، به آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای، ولی امر مسلمین حضرت آیت اله امام خامنه‌ای و اصول قانون اساسی از جمله اصل یازدهم “بحکم آیه. ان هذه امتکم امه واحده و انا ربکم فاعبدون. همه مسلمانان یک امت اند و دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است سیاست کلی خود را برپایه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی قرار دهد و کوشش پیگیر به عمل آورد تا وحدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام را تحقق بخشد” تاکید می‌کنیم؛ و همراه با مردم عزیزمان، نمایندگان همه استان‌های کشور این نوای دلنشین را یادآور می‌شویم:

همه با یک نام و نشان

به تفاوت هر رنگ و زبان

همه شاد و خوش و نغمه زنان

ز صلابت ایران جوان

به صلابت ایران کهن

و بار دیگر ضمن تاکید بر یکپارچگی ملت با فرهنگ و ریشه دار ایران اسلامی و هم نوا با ده‌ها هزار شهید و جانباز مدافع این مرز و بوم از خطه سرسبز و شهید پرور آذربایجان فریاد سر می‌دهیم که

آذربایجان جانباز

خامنه‌ای دن

انقلاب دان

ایران نان

آیرلیماز

نمایندگان استان‌های شمال غرب و سایر استان‌های کشور

۲۲آذرماه ۱۳۹۹»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا