ورزشی

افشاگری در مورد چیدمان داوران لیگ برتر

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1724802/43

زمان: 10:23  
1399/09/22

بازدید: 3,834

جوانگرایی با داوران بالای 40 سال!

با گذشت 5 هفته از رقابت های لیگ برتر مساله قضاوت داوران تبدیل به یکی از چالش های بزرگ لیگ بیستم شده است.

به گزارش”آلانه”در حالی که عدم وجود تماشاگران به خاطر شیوع ویروس کرونا فشار در حین بازی که همواره در اغلب رقابت های لیگ برتر وجود داشت ، فشار قضاوت را کم کرده اما کماکان شاهد بروز اتفاقات جنجالی و تصمیمات اشتباه و تاثیرگذار زیادی در مسابقات آن هم تنها در 5 هفته ابتدایی بوده ایم. 

حیدر سلیمانی داور قدیمی و کارشناس مسایل داوری که امروز میهمان یک برنامه تلویزیونی بود در رابطه با مشکلات عدیده در قضاوت ها گفت:” تا الان و در پنج هفته از 70 کمک داور و 35 داور در بازی ها استفاده شده که آماری عجیب است.”

او افزود:” در رقابت های امسال از داورانی استفاده می شود که بار اولشان است در لیگ برتر قضاوت می کنند و من فکر می کنم دلیل اصلی این موضوع انتخابات فدراسیون فوتبال است چرا که در حال حاضر از 30 استان داور در بازی ها قضاوت کرده است.”

کارشناس داوری فوتبال ایران در ادامه گفت:” امسال کمک داور 43 ساله برای اولین بار در لیگ برتر قضاوت کرده که هیچ توجیه منطقی برای آن دیده نمی شود چون به هیچ وجه در راستای جوانگرایی که گفته می شود نیست. یا داوری که بالای 40 سال است و برای اولین بار در لیگ برتر سوت زد. این ها نشان دهنده یک هدف پشت چیدمان داوری است و به نظر من تنها هدف انتخابات فدراسیون است.”

سلیمانی همچنین گفت:” فکر می کنم بعد از انتخابات بازهم چیدمان داوری ها روی اصول انجام شود و داوران باتجربه و بین المللی قضاوت کنند.  “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا