سیاسی

افزایش قیمت مرغ به دلیل متمرکز نبودن اختیارات در وزارت کشاورزی است

پنل اس ام اس هیرو

سعیدی در گفت‌و‌گو با باشگاه آلانه:

افزایش قیمت مرغ

معین‌‌الدین سعیدی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در گفت‌و‌گو با خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، با بیان اینکه ثبات مختصری در قیمت مرغ ایجاد شده است، گفت: نظارت‌ها بر بازار مرغ بیشتر شده است، اما اصل مشکل یعنی ناهماهنگی و متمرکز نبودن اختیارات در وزارت کشاورزی وجود دارد.

او ادامه داد: هر دو وزیر جهادکشاورزی و صمت موافق بودند که وزارت جهاد بر اساس قانون، اختیارهای حوزه کشاورزی را دریافت کند، اما متأسفانه آقای رئیس‌جمهور مانع اجرای این موضوع شد. تا وقتی چنین نگاهی از سوی دولت وجود دارد، نمی‌توان انتظار ثبات بازار محصولات دامی و طیور را داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: پیشنهاد کمیسیون این است که ارز ترجیحی به جای وارد کننده، به آخرین حلقه مصرف یعنی خود مصرف کننده داده شود.

سعیدی بیان کرد: میلیاردها دلار در اختیار وارد کننده دامی قرار می‌گیرد که نهاده‌هایی شامل کنجاله، سویا، ذرت و جو را وارد کشور می‌کنند تا از طریق سامانه بازارگاه، به تولید کنندگان فرآورده‌های دام و طیور برسانند. متأسفانه هم سامانه بازارگاه و هم در واردات اشکال‌های جدیدی ایجاد می‌شود و کالا سر از بازار سیاه در می‌آورند.

او تأکید کرد: معتقدیم با شرایط کنونی و با نبود نظارت دقیق، ارز با روش مشخصی در اختیار خود مصرف کننده قرار بگیرد، زیرا ارز ترجیحی خواه یا ناخواه فسادزاست و محدودیت‌های ارزی، مسئله‌ای مشکل زاست و حتماً باید به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا