ورزشی

آشوبی:قهرمانی پرسپولیس در آسیا سخت اما شدنی است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، فرزاد آشوبی، هافبک سابق پرسپولیس درباره موفقیت چند فصل اخیر این تیم گفت: مهم‌ترین دلیل موفقیت پرسپولیس ثبات این تیم و حفظ شاکله اصلی تیم قهرمان باشد. از طرفی اضافه کردن بازیکنانی که این جمع را به تکامل بهتری می‌رساند.

 

بازیکنان جدید درخشان ظاهر شدند
باید بابت این انتخاب‌ها به کادرفنی پرسپولیس و آقای گل محمدی تبریک گفت. این بازیکنان بیشتر از اسم خود و چیزی که تصور می‌شد درخشان ظاهر شدند و این هنر مربی‌‌گری و هوش آقای گل محمدی را می‌رساند. ولی در ادامه با جدایی نفرات بیشتر به نظر من پرسپولیس در فینال کار سخت تری خواهد داشت.

 

به بازیکنان جدا شده نه، روی داشته‌های تیم تمرکز کنید
شرایط جدایی شجاع خلیل زاده و مهدی ترابی کاملا متفاوت از هم است. به هر حال این دو بازیکن مهره‌های کلیدی و با کیفیت پرسپولیس بودند که با توجه به داشتن پیشنهاد خارجی و اینکه، لژیونر شدن می‌تواند یک تجربه خوب ‌ با ارزش باشد. حال اینکه منافع مادی خیلی بهتری هم برای این بازیکنان دارد. به نظر من نباید به آنها سخت گرفت و باید به آنها حق انتخاب داد تا تیم آینده خود را بر اساس ایده‌ها و تفکراتی دارند انتخاب کنند. به محمد نادری نیز نمی‌توانیم خرده بگیریم. این بازیکن در اصل برای یک تیم بلژیکی بوده و خب آن باشگاه با توجه به منافعی که برای او تامین می‌شود. می‌تواند مجوز انتقال محمد نادری را بدهد. در کل یک تیم باید به قدری باید توانمند باشد که راه خورد را با هر شرایطی ادامه دهد تا بتواند موفق شود. کاری که پرسپولیس بارها از پس آن به خوبی بر آمده است و با توجه به حضور بازیکنان جدید و فشردگی مسابقات آن هم با حضور تیم‌های بزرگی چون السد و النصر موفق به حضور در فینال لیگ قهرمانان شد. به نظرم صحبت کردن از گذشته و جدایی بازیکنان اشتباه است و باید روی داشته‌ای فعلی تمرکز کرد تا موفق به کسب عنوان قهرمانی در آسیا شویم.

 

باید به شجاع بابت تصمیم برای جدایی حق داد
در این بخش ما نباید یه طرفه قضاوت کنیم. می‌شود این حق را برای هوادار قائل بود که به هرحال نسبت به بازیکن و تیم مورد علاقه خود نگاه پررنگی داشته باشد. در مقابل ما هم باید این حق را به بازیکن بدهیم. به هر حال یک سری عوامل نقش دارد. شجاع بارها در مورد قراردادش صحبت کرد و برای ماندن در پرسپولیس ابراز تمایل کر‌د و رفت و آمدهای او در باشگاه بدون نتیجه و ثمر بود. از قبل نیز گفته بود در صورتی که باشگاه تمایلی نشان ندهد من تصمیم دیگری خواهم گرفت. من فکر میکنم در این موضوع اگر مدیریت بهتری صورت می‌گرفت بازیکنی با کیفیت و کلیدی مثل شجاع خلیل زاده در پرسپولیس ماندنی می‌شد. متاسفانه این انفاق رخ نداد. من نیز نمی‌توانم ایرادی به او بگیرم و به تصمیمش احترام می‌گذارم.

 

شرایط حضورم در استقلال شبیه محمد نادری نبود
اولا من مستقیم از پرسپولیس به استقلال نرفتم. چند فصلی در خدمت مس کرمان بودم و بعد به استقلال آمدم. این به آن صورت نمی‌تواند ملاک قرار بگیرد. اما اینکه یک بازیکن در جابه‌جایی خود چه شرایطی را باید سپری کند تنها بستگی به خود او ندارد. یک سری فاکتور نیز هست که آنها نیز دخیل هستند تا او بتواند کیفیت بازی که در یک تیم بزرگ را داشته است در یک دیگر تکرار کند یا بهتر از آن باشد. من به شخصه امیدوار هستم محمد نادری در استقلال روزهای خوبی را سپری کند. برای آنکه او یک استعداد خاص و ویژه است و می‌تواند تبدیل به یک بازیکن بزرگ شود.

 

اینکه پرسپولیسی باشم یا استقلالی، مشکل فوتبال ما را حل نمی‌کند
به هر حال من در هر دو تیم بازی کرده‌ام و خاطرات خوشی را در هر دو باشگاه داشته‌ام. من از لیگ یک به پرسپولیس آمدم و در این تیم به عنوان یک پدیده شناخته شدم. در نهایت قهرمان لیگ شدم و در ادامه به تیم ملی راه یافتم . مضاف بر اینکه من هرگز دوست نداشتم از این تیم جدا شوم. به هر حال برخوردها و رفتار طوری رقم خورد تا من از این تیم جدا شوم و من مجبور بودم بین شخصیت و ادامه مسیر ورزشی خود یکی را انتخاب می‌کردم. من نیز شخصیت خود را انتخاب کردم چرا که نمی‌‌توانم در هر شرایطی و به هر قیمتی کار کنم به همین سادگی و جدایی من دلیل دیگری نداشت. احساس میکنم لزومی ندارد که بگویم طرفدار کدام تیم هستم. چه اتفاقی می‌خواهد بیافتد؟ اینکه من پرسپولیسی هستم یا استقلالی کدام یک از مشکلات فوتبال ما را حل خواهد کرد. از دید من بازیکن و مربی این‌‌ صحبت‌ها چندان جذاب نیست اما شاید برای هواداران مهم باشد.

 

شرایط ایجاب کرد به استقلال بروم
با توجه به مسائلی که پیش آمد  و برخورد مدیران وقت پرسپولیس قطعا دوباره از این تیم جدا خواهم شد. نه تنها در فوتبال در هر محیطی که باشم نمی‌توانم این برخورد‌ها و گفتار را تحمل کنم و قطعا تصمیم من جدایی خواهد بود. و این یک دلیل منطقی و شخصی برای من است. اینکه آیا به استقلال خواهم رفت یا خیر همه چیز به این بر‌می‌گردد که شرایط برای من چطور رقم می‌خورد. این سوال کاملی نیست. چرا که شما باید آن موقعیتی که فرد مورد نظر در آن قرار دارد را درک و تصور کنید. به هر حال از ۲ یا ۳ پیشنهادی که دارید تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب می‌کنید. من در شرایطی که بودم. با توجه به اینکه با چند نفر مشورت کردم. به هرحال با توجه به دوستی که با برخی داشتم تصمیم گرفتم به استقلال بروم. شاید زمان به عقب برگردد باز هم به این تیم بروم شاید هم نه. نمیدانم، اما این چیزی را تغییر نخواهد داد.شما بعضی اوقات تصمیم منطقی خواهید گرفت در برخی موارد تصمیم احساسی می‌گیرید یا در مواردی هم احساس دخیل است هم منطق، مثل حضور من در پرسپولیس.

قهرمانی پرسپولیس در آسیا سخت اما شدنی است
ساختار فوتبال کره جنوبی و ژاپن سال‌های سال است از آسیا فراتر رفته و خود را جدا کرده است. بازی کردن با هر یک از تیم‌های این کشور سخت است چه ویسل کوبه چه اولسان هیوندای. هر چند من معتقدم هر تیمی وقتی توانسته خود را تا این مرحله بالا بکشد. قطعا تیم با کیفیت و قابل احترامی است. ابدا نمی‌توانیم نسبت به این موضوع خوشبین باشیم که اگر با این تیم بازی کنیم شرایط ما بهتر خواهد بود. قطعا هر دو تیم قابل احترام و شایسته هستند و امیدوارم پرسپولیس در فینال بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذارد و این جامی که نزدیک به ۳ دهه از فوتبال ما دور مانده است را به دست بیاورد. هر چند سخت است اما این اتفاق شدنی است. و این قطعا  قابل درک است که پرسپولیس چند بازیکن و مهره کلیدی خود را در اختیار ندارد و این شرایط را برای این تیم سخت می‌کند. نفراتی چون عیسی آل‌کثیر، وحید امیری و احسان پهلوان نمایش خیره کننده و قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند. و این را نیز در نظر بگیریم که نبود بازیکن با کیفیتی مثل شجاع در قبل خط دفاعی پرسپولیس کار را برای ما سخت می‌کند. امیدوارم بازیکنانی انتخاب گردند و روش و سبکی از سوی کادر فنی اتخاذ شود تا در این آزمون بزرگ موفق شویم و این افتخار بزرگ را برای ایران و پرسپولیس به ارمغان بیاوریم. کسی هم نمی‌تواند منکر قدرت و شایستگی پرسپولیس گردد. برگ برنده این تیم قطعا ثبات آنها و تکرار مکررات موفقیت‌های این تیم و تجربه کافی آنها برای حضور در این مسابقه است. در ۳ سال اخیر آنها ۲ بار در فینال لیگ قهرمانان صعود کردند. در حالی که هر دو بار این تیم با شرایط و مشکلات خاصی رو به رو بوده است. از طرفی این تیم خط هافبک قدرتمندی را در اختیار دارد و این موضوع می‌تواند در فینال برگ برنده آنها باشد. امیدوارم این جام روی دستان سید جلال حسینی قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا