فناوری

۱۱ کاری که قبل از ۲۴ سالگی باید انجام دهید

پنل اس ام اس هیرو

اگر می‌خواهید در این دنیا نقش بازنده‌ها را بازی نکنید و بعدا زانوی غم بغل نگیرید که ای کاش فلان کارها را کرده بودم؛ قبل از آنکه به سن 24 سالگی برسید این کارها را حتما انجام بدهید.

زمان عنصر مهمی در زندگی است و در حدود سن 24 سالگی معمولا فرد به بلوغ شخصیتی می‌رسد و باید تا آن زمان به مهارت‌های کلیدی و مهمی مسلط باشد. فراگرفتن این مهارت‌ها آینده و کل زندگی فرد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

سال‌های تحصیل در دانشگاه به سرعت برق و باد می‌گذرند و تا چشم باز کنیم باید در محیط بیرون مشغول کار شویم. برخی هم از همان زمان دانشجویی استارت کار کردن را می‌زنند.

بهتر است قبل از رسیدن به سن 24 سالگی این کارها را انجام دهید تا بعدا پشیمان نشوید:

به مهارت‌های فروش مسلط شوید

مهارت فروشندگی یکی از پایه‌های موفقیت در کسب و کار است. ممکن است شما در شغل فروشندگی مشغول به فعالیت نشوید؛ اما هر نقش دیگری را هم که داشته باشید باید بتوانید همانند یک فروشنده حرفه‌ای خدمات، محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارید.

در جلسات کاری، ارائه خدمات به مشتریان، مدیریت محصولات، سمینارها و کنفرانس‌های کاری، مهندسی محصولات و در همه بخش‌ها به نوعی در حال به نمایش گذاشتن و ارائه توانمندی‌های خودتان هستید. مهارت فروش موثر و موفق یکی از موارد مهمی است که باید به آن مسلط شوید.

از منطقه امن‌تان خارج شوید

دنیای واقعی را تجربه کنید. کسب و کاری راه بیندازید، مهارت برقراری ارتباطات اجتماعی را فرا بگیرید، آنقدرها در زندگی جدی نباشید و سعی کنید تجارب جدید کسب کنید. مهارت‌های ارتباط موثر به شما در موفقیت شغلی‌تان کمک می‌کند.

در یک حوزه متخصص شوید

شما باید بتوانید حداقل در یک حوزه عملکرد فوق‌العاده خوبی از خود نشان دهید. حداقل به یک مهارت اصلی و تخصصی مسلط شوید. سعی کنید در آن کار به صورت یک متخصص مهارت کسب کنید.

شبکه‌ای از دوستان قابل اعتماد برای خودتان ایجاد کنید

همه ما نیاز داریم با افراد قابل اعتماد معاشرت کنیم. در جمع می‌توانیم ایده‌های جدیدی با یکدیگر به اشتراک بگذاریم و در کار و امور شخصی به یکدیگر کمک کنیم. شبکه‌ای از دوستان قابل اعتماد ایجاد کنید و در کارها و امور مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنید.

به مهارت‌های اصلی حوزه فناوری مسلط شوید

یک فرد 24 ساله باید بتواند با ابزارهای مختلف حوزه فناوری به راحتی کار کند. با وجودی که نسل امروزی از کودکی در معرض فناوری هستند؛ اما اگر هنوز در کار کردن با ابزارهای هوشمند مشکل دارید، بهتر است هر چه زودتر این نقطه ضعف را به نقطه قوت تبدیل کنید. یکی از مهمترین مواردی که باید یاد بگیرید کدنویسی است که در دنیای امروزی به اندازه خواندن و نوشتن اهمیت دارد.

عشق را تجربه کنید

عاشق شدن زیباترین تجربه دوران جوانی است. اگر عشق را تجربه نکنید، یکی از زیباترین احساسات جهان را تجربه نکرده‌اید.

مدیتیشن کنید

تمرینات مراقبه به تمرکز فکر کمک می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که بیست دقیقه مراقبه معادل دو ساعت خواب است. سعی کنید زمانی را در هر روز برای مراقبه و آرام سازی ذهنی اختصاص بدهید.

بیشتر به سفر بروید

سفر کردن فرصت آشنایی با اقشار مختلف جامعه و حتی روش زندگی مردم در کشورهای را فراهم می‌کند. بودن در کنار قومیت‌های مختلف تجربه خوبی است که دستاوردهای مثبتی به همراه خواهد داشت.

برای پیشرفت شخصی خودتان سرمایه گذاری کنید

به جای آنکه ساعت‌ها زمان خود را صرف دیدن برنامه‌های تلویزیونی‌ کنید، مطالعه کنید. در سمینارهای آموزشی و مهارتی شرکت کنید. برای خودتان ارزش‌های جدیدی ایجاد کنید. هر چقدر روی رشد شخصی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، نتیجه آن را خواهید دید.

نگرانی و استرس را از خودتان دور کنید

نگرانی و استرس باعث می‌شود انرژی شما به هدر برود. نگران بودن تغییری در زندگی‌تان ایجاد نمی‌کند. انرژی که می‌خواهید صرف نگرانی کنید، به کار بگیرید و زندگی خودتان را بسازید. مراقب سلامت خودتان باشید. استرس و نگرانی نه تنها به ذهن شما، بلکه به جسم‌تان صدمه می‌زند.

پس انداز کنید

از همین سن باید بتوانید پس انداز کردن را شروع کنید. حتی اگر پول زیادی ندارید، هر چقدر که دارید و می‌توانید پس‌انداز کنید. سعی کنید درآمد خودتان را بالا ببرید تا بیشتر پس انداز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا